, 3 Грудня
booked.net
21 Жовтня, 2021, 14:45

На Вінниччині планують вирубати 3 тисячі гектарів яблуневих садів

На Вінниччині планують вирубати 15% яблуневих садів. Причина — збитковість вирощування яблук, оскільки цьогоріч через погодні умови сезон видався вкрай важким. Про це розповів генеральний директор Корпорації «Вінницясадвинпром» Анатолій Семенюк,

З його слів, сезон 2021 р. видався вкрай важким. Зокрема, у період цвітіння через негоду садівникам довелося обприскувати яблуні дорогими отрутохімікатами по 25-30 разів. Інакше кондиційного врожаю зібрати не вдалося б. Також цьогорічна вартість яблук вдвічі нижча торішньої.

«Якщо торік ми в цей час з садка продавали сортові яблука по 10-15 грнкг, то зараз максимум беруть за 4-4.50 грн/кг, що співпадає з собівартістю вирощування. А ще треба врахувати, що 30% врожаю — це так званий нестандарт, які приймають максимум по 1,5–1,6 грн/кг», — розповів садівник.

Він прогнозує, що аграрії відмовлятимуться від садівництва на користь вирощування більш вигідних культур — кукурудзи та олійних, які не потребують цілорічного виробничого циклу та менш затратні технологічно.

Останні новини

Новини

2 Грудня
1 Грудня
30 Листопада