, 26 Червня
booked.net
6 Серпня, 2021, 12:40

На Вінниччині прокуратура виявила численні порушення прав ув’язнених

У Вінницькій області проведено перевірки щодо додержання вимог законодавства з питань медичного обслуговування засуджених, які відбувають покарання у виправних установах області, та осіб, взятих під варту, які утримуються в державній установі «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)».

Про це повідомляють у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури.

За їх результатами із залученням спеціалістів територіальних закладів охорони здоров’я, Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Вінницькій області та Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області виявлено грубі порушення вимог Кримінально-виконавчого кодексу України, Порядку організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі, затвердженого спільним наказом Міністерства юстиції України та Міністерства охорони здоров’я України № 1348/5/572 від 15.08.2014, та інших нормативно-правових актів щодо незабезпечення надання належної медичної допомоги засудженим, лікувально-профілактичної та протиепідемічної роботи у медичних закладах філії державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Вінницькій області.

Перш за все, є суттєві зауваження до стану організації роботи закладів охорони здоров’я Філії щодо укомплектованості штату медичних працівників. Відсутність профілюючих лікарів унеможливлює надання своєчасної та якісної медичної допомоги засудженим, у тому числі проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів.

Виявлено численні порушення щодо своєчасності та повноти проведення первинного медичного огляду, медичного обстеження та профілактичних медичних оглядів, правильності їх фіксації у медичній документації.

Для прикладу, в державній установі «Ладижинська виправна колонія (№ 39)» новоприбулим засудженим працівниками медичної частини № 39 не проводиться флюорографічне обстеження. Також виявлено випадки непроведення засудженим у цій установі обов’язкових профілактичних медичних оглядів.

Працівниками медичної частини допущено численні випадки непроведення повного медичного обстеження та профілактичних медичних оглядів засуджених, які відбувають покарання в державній установі «Літинська виправна колонія (№ 123)», у тому числі флюорографічного обстеження.

Незважаючи на відсутність необхідного медичного обладнання чи профілюючих лікарів в медичних частинах всупереч вимогам законодавства необхідні лікарі територіальних закладів охорони здоров’я до обстеження засуджених не залучаються.

Виявлено порушення під час надання засудженим амбулаторної медичної допомоги. У Стрижавській багатопрофільній лікарні № 81 продовжують допускатись факти неналежного ведення медичної документації хворих засуджених, а також порушується порядок проведення профілактичних медичних оглядів та амбулаторного прийому хворих, не забезпечено проведення необхідних медичних досліджень з метою встановлення правильного діагнозу.

У свою чергу працівниками медичних частин № 39 та № 114 допущено порушення порядку зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів.

Реагуючи на виявлені порушення прав засуджених осіб на охорону здоров’яорганами Вінницької обласної прокуратури внесено 8 вказівок, у тому числі керівнику філії державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України».

Крім того, у липні цього року виявлено факт отримання неправомірної вигоди в розмірі 3500 гривень лікарем Стрижавської багатопрофільної лікарні № 81 за надання дозволу засудженому, який відбуває покарання у цій установі, отримувати і вживати лікарські засоби для проходження встановленого курсу лікування. Досудове розслідування за вказаним фактом триває.

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня