, 2 Квітня
booked.net

На Вінниччині рекордно рано розквітли підсніжники

На Вінниччині через аномально теплу зиму завчасно зацвіли підсніжники і вийшли із зимової сплячки борсуки.

Про це у Фейсбуці повідомляє Національний природний парк «Кармелюкове Поділля».

«Аномально тепла погода цьогоріч призвела до процесів, які далеко не відповідають календарній порі року. Через аномальне тепло, на території НПП «Кармелюкове Поділля» на початку лютого вже з’явилися перші поодинокі квітуючі підсніжники, на деяких деревах та кущах можна побачити бруньки, а саме, на саджанцях Береки (Sorbus torminalis) на території Червоногребельського розсадника», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що теплі зимові місяці відчутно впливають і на тваринний світ, збиваючи їхній біологічний годинник. Так, при проведенні патрулювання території Парку, інспектори помітили сліди борсука європейського. Зазвичай у цей період він перебуває у зимовій сплячці.

Окрім того, науковці парку також помітили лелек, які для НПП «Кармелюкове Поділля» є мігруючим видом.

Згідно з повідомленням, через те, що кінець січня та початок лютого були безсніжними та теплими і нагадували весну, багато цибулинних рослин, кущів та дерев вступили у стадію вегетації. Наразі настали сильні морози, що може призвести до загибелі рослин.

Згідно з прогнозами Вінницького обласного центру з гідрометеорології, вже з наступного понеділка на Вінниччину повернуться плюсові температури удень з незначними морозами уночі.

Фото: НПП «Кармелюкове Поділля»

Останні новини

Новини

31 Березня
30 Березня
29 Березня
28 Березня