, 2 Жовтня
booked.net

На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»

16 вересня на Вінниччині відкрили останній у цьому сезоні заїзд  до  оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина».  Це вже восьма зміна відпочивальників. Цього разу на Вінниччину   приїхали маріупольці  –  121 людина, із них – 67 дітей.  Їх вітали Вінницький міський голова Сергій Моргунов, Маріупольський міський голова Вадим Бойченко, керівник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу,  Прем’єр-міністр України 2016–2019 років Володимир Гройсман.

Упродовж семи попередніх  змін (із 13 червня по 14 вересня) у центрі «ЯМаріуполь. Родина» відпочили та оздоровилися 819 людей (із них – 486 дітей). І це не тільки ті, які, покинувши зруйнований ворогом Маріуполь, оселилися на Вінниччині, це маріупольці з Дніпра, Запоріжжя, Києва та інших міст України.

Відкриття останньої зміни  було святковим: малечу розважала лялька-робот, концертну програму для відпочивальників та гостей підготував колектив Міського палацу мистецтв «Зоря».

За словами міського голови Маріуполя Вадима Бойченка, головною  метою створення такого оздоровчого центру  є те, щоб маріупольці могли перезавантажитись і повернутись до звичайного життя.  Він подякував своєму вінницькому колезі  Сергію Моргунову за  допомогу та підтримку.

  • Оперативно, всього за два тижні, ми відкрили центр. Надзвичайно швидка була реакція на нашу пропозицію, – зазначив Вадим Бойченко. – Ми вже відпрацювали 7 змін і можемо почути відгуки наших дітей. Вони бачать однолітків і таким чином соціалізуються, інтегруються і найголовніше – повертаються до звичайного життя.

Саме небайдужість та згуртованість стали вирішальними для того, щоб оздоровчий центр запрацював швидко та ефективно. Так, Вінницька міська рада допомогла з підготовкою комплексу до роботи, організацією харчування; вінницька молодь – з прибиранням території. Співробітники Маріупольської міської ради оновили наповнення будиночків, встановили на території спортивний та дитячі майданчики.  До організації відпочинку залучили й низку громадських організацій, волонтерів та підприємців. Вінницькі військові, поліцейські та рятувальники,  співробітники бібліотек і музеїв, робітники Подільського зоопарку, актори театрів наповнювали цікавим змістом відпочинок маріупольців.

Вінницький міський голова  Сергій Моргунов підкреслює, що створення першого в Україні оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина» – це приклад успішної співпраці муніципалітетів Маріуполя і Вінниці.

  • Історія взаємовідносин між Маріуполем і Вінницею – давня. В мирний час ми обмінювались досвідом, своїми практиками, але коли сталась трагедія з Маріуполем і в цілому з Україною, тоді всі українці повинні були згуртуватись заради допомоги один одному, – каже Сергій Моргунов.  – Дякую всім, хто долучився до створення та організації роботи табору: Головному Управлінню Нацполіції у Вінницькій області і його начальнику  Івану Іщенку за те, що надали свій заклад; комунальним підприємствам, відповідним департаментам, комітету спорту Вінницької міської ради, відділу молодіжної політики, які достатньо швидко долучились до того, щоб налагодити тут нормальні побутові умови та організувати цікаве дозвілля. Програма, яка була сформована маріупольцями і вінничанами щодо надання всіх можливостей для відпочинку і отримання гарних емоцій, згуртовує людей, психологічно відволікає від тієї трагедії, яка сталась з їхнім рідним містом. Ми маємо надію, що скоро буде наша спільна перемога. І маріупольці зможуть  повернутися в свої домівки.

Очільник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу  Гройсман переконаний, що  підтримка мільйонів українців, які вимушено покинули свої домівки через війну сьогодні має бути  пріоритетом.

  • Ключове завдання – це перемогти в цій війні та встановити стійкий мир. Друге завдання – це зробити все для того, щоб люди повернулись до себе додому, – сказав Володимир Гройсман. – Але є тимчасові рішення, які необхідно сьогодні приймати, щоб українці змогли пережити цей період.  У  Вінниці маріупольців приймають як рідних людей. І це приклад для всіх. Велика робота була зроблена Сергієм Моргуновим і Вадимом Бойченком і багатьма тими, хто долучився до цього проєкту.

Володимир Гройсман також зазначив, що нині перед усією країною постали два головні завдання – перемога на воєнному фронті та підтримка людей.

  • Для того, щоб скоординувати зусилля волонтерів, різних гілок влади, місцевого самоврядування та міжнародних партнерів, обласна та міська ради на Вінниччині створили Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб, – додав Володимир Гройсман. – Його завдання – підвищити ефективність роботи по всьому гуманітарному напряму, якісно та швидко реагувати на запити та закривати їх.  Спільна мета – це перемога, допомога людям, державі, регіону, містам. Наше ключове завдання – щодня робити те, що може наближати нас до перемоги. Будемо це робити далі стільки, скільки потрібно. Так хочеться, щоб ці діти повернулись в мирний Маріуполь, в  свої облаштовані домівки.  Все це буде відновлено. Для цього потрібні згуртованість, витримка та час. Ми переможемо! Все буде Україна!

«ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру

«ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру «ЯМаріуполь. Родина»: На Вінниччині розпочалася завершальна зміна оздоровчого центру

Останні новини

Новини

30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня