, 25 Червня
booked.net

На Вінниччині соняшнику та цукрового буряку посіяли більше, ніж у минулому році

У Вінницькій області завершили сівбу соняшнику та цукрового буряку, збільшивши посівні площі під цими культурами, порівняно з минулим роком.

Цукровий буряк посіяли на загальній площі 50 тис. га, соняшнику – на 306,3 тис. га.

Як повідомили в департаменті міжнародного співробітництва та економічного розвитку Вінницької обласної військової адміністрації, аграрії збільшили площі посівів під цукровим буряком й соняшником, порівняно з 2021 роком: клин цукрових буряків зріс на 400 га, соняшнику – на 900 га.

«Дефіцит вологи у ґрунті нинішньої весни компенсує прохолодна погода, – пояснив один з фахівців-аграріїв. – Особливо потребує вологи насіння цукрових буряків. На жаль, її не було під час сівби, не вистачає і тепер. Тішить хоча б те, що температурні показники не піднімалися до високих позначок, не було вітровіїв, за яких наявна волога «тікає» з ґрунту. У нічний час температура ставала ще нижчою приблизно на 7-8 пунктів, порівняно з денною. Такі умови сприяли збереженню наявної кількості вологи».

Навіть якщо урожай отримають трохи нижчий, загальний вал сировини компенсують за рахунок збільшення посівних площ. Фахівець нагадує, що у 2021-му році Вінницька область була лідером у державі не тільки з виробництва цукру (солодких кристалів зварили 363,5 тис. т), а й зернових і зернобобових (намолотили 6811,2 тис. т). Такої кількості зерна вінничани не вирощували у жоден з попередніх років.

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня