, 11 Серпня
booked.net

На Вінниччині створять Музей народних ремесел та стародавнього побуту Поділля

У Вінницькій області створюють Музей народних ремесел та стародавнього побуту Поділля. Його експозицію представлять в українській сільській хаті початку 20-го століття.

Про це повідомляє Департамент маркетингу міста та туризму.

Музей створює Центр ремесел “Дунстан”. Вони уже підібрали старовинну хату в селі Печера, і планують її реставрувати.

Сергій Десяк, засновник Центру, розповів, що першими експонатами будуть 100-річна ніжна ступа, жорнова, діжки-довбанки та інструменти з народних ремесел. А родзинкою музею має стати справжня старовинна українська піч з лежанкою.

Відтак для експозиції майбутнього Музею шукають усе, що пов’язано з побутом мешканців Поділля ХІХ-ХХ століття і такими видами діяльності, як ткацтво, швацтво, хліборобство, землеробство, тваринництво, кулінарія, чоботарство, теслярство, гончарство тощо. Долучитися просять усіх охочих.

«Народні ремесла є невід’ємною частиною культури та побуту традиційного українського суспільства. Тому створення музею народних ремесел та стародавнього побуту Поділля має величезне значення для відновлення та збереження культурної пам’яті нації, як однієї з основних передумов існування народу», – кажуть у Центрі ремесел «Дунстан».

Останні новини

Новини

10 Серпня
9 Серпня