, 1 Грудня
booked.net

На Вінниччині суд повернув у власність держави земельну ділянку вартістю ₴15 млн

На Вінниччині суд задовольнив позов прокурора про повернення земельної ділянки навчального закладу сільськогосподарського призначення площею 122,43 га вартістю понад 15 млн грн із комунальної до державної власності.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

За даними пресслужби, Господарський суд Вінницької області задовольнив позов виконувача обов’язків керівника Могилів-Подільської окружної прокуратури про витребування на користь держави з незаконного володіння Мурованокуриловецької селищної ради 3-х земельних ділянок сільськогосподарського призначення, загальною площею 122,43 га, вартістю понад 15 млн грн та повернення їх із комунальної до державної власності.

«Прокуратурою встановлено, що всупереч вимог ч. 2 ст. 117 Земельного кодексу України, земельні ділянки, які перебувають з 1957 року у постійному користуванні Михайловецького професійного аграрного ліцею, наказом Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області у грудні 2020 року передано Мурованокуриловецькій селищній об’єднаній територіальній громаді у комунальну власність згідно з актом приймання-передачі та 24.02.2021 Мурованокуриловецькою селищною радою зареєстровано право комунальної власності на вищезазначені земельні ділянки. Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області 13.09.2021 наказ в частині передачі у комунальну власність зазначених земель скасований, як незаконний. Водночас, Мурованокуриловецька селищна рада заходи з повернення земельних ділянок з комунальної у державну власність вживати відмовилася», – повідомили у прокуратурі.

З метою забезпечення законності у сфері земельних відносин, з позовом до Мурованокуриловецької селищної ради звернулася прокуратура.

У суді прокурори переконливо довели, що земельна ділянка навчального закладу повинна перебувати у державній власності.

Останні новини

Новини

30 Листопада
29 Листопада
28 Листопада