, 9 Лютого
booked.net

На Вінниччині цьогоріч зібрали понад 2 млн тонн цукрових буряків

На Вінниччині закінчили копати цукрові буряки. Їх зібрали на площі 43,3 тис. га. Це трохи менше, ніж у 2021-му — на 6,3 тис. га. Виростили понад два мільйони тонн коренів. У минулому році зібрали 2,3 млн т сировини.Урожайність буряків майже однакова: у нинішньому році вийшло по 464,3 ц/га, торік — по 464,9 ц/га.

Про завершення збирання солодких коренів розповів директор департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Олег Сідоров. За його словами, буряки продовжують вивозити з полів. На цукрозаводи доставили 1,6 млн т сировини. З цієї кількості переробили 1.4 млн т і зварили 202 тис. т цукру (станом на 25 листопада нинішнього року).

В області працюють усі цукрозаводи, які починали виробничий сезон.

Незважаючи на складні умови, спричинені війною, зокрема, частковим дефіцитом і суттєвим подорожчанням паливно-мастильних матеріалів, аграрії зібрали урожай зі всієї площі, що становить 43,3 тис. га.

Як розповів керівник одного з господарств, під час копання буряків згрупувалися з іншим господарством і взяли в оренду один на двох бурякозбиральний комбайн.

«Так сталося, що у господарстві, де є імпортний сучасний буряковий комбайн, буряків у нинішньому році не сіяли, — каже співрозмовник. — У нас вийшло навпаки: ми посіяли, але комбайна не маємо. Зараз площі буряків невеликі. Купувати комбайн дорого і не вигідно. Знайшли вихід із ситуації. Ще й власнику комбайна дали можливість підзаробити».

У нинішньому році на цукрозаводах області планують зварити приблизно 350 тис. т цукру, торік було 363,5 тис. т.

Останні новини

Новини

8 Лютого
7 Лютого
6 Лютого