, 29 Вересня
booked.net

На Вінниччині визначили лауреатів Всеукраїнської літературної премії обласної ради ім. Михайла Коцюбинського

Днями заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк провів засідання журі з присудження Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського.

– Відповідно до Положення про встановлення щорічної літературної премії обласної Ради імені Михайла Коцюбинського, затвердженого рішенням 14 сесії Вінницької обласної Ради 8 скликання, премія передбачає п’ять номінацій: художня проза, поезія, науково-популярна література, дитяча література та художній переклад, – зазначив Ігор Івасюк. – У 2022 році на розгляд журі надійшли книжки від 20 авторів. Як завжди широкою є географія номінантів – Вінниччина, Одещина, Полтавщина, Сумщина, Волинь та інші.

Заступник голови обласної Ради повідомив, що інформацію про кандидатів і твори на присудження премії Михайла Коцюбинського було висвітлено у соціальних мережах.

– Впродовж липня-серпня у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці також працювала традиційна виставка номінованих на премію книг, – додав Ігор Івасюк.

Відтак, лауреатами Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського у п’яти номінаціях стали:

Художня проза – Андрій Кириченко (Біла Церква), «Мисливці за градами»;

Поезія – Руслана Мельничук (Вінниця), «Кармічна любов»;

Науково-популярна література – Ярослав Поліщук (Рівненська область), «Краса у дзеркалах буття. Постать М. Коцюбинського в українській літературі»;

Дитяча література – Олександр Височанський (Тульчинський район), «Книжечка нова про старі дива»;

Художній переклад – Микола Мартинюк (Луцьк), «Вітер на колінах» (переклад чеської поезії Броніслави Волкової).

Останні новини

Новини

28 Вересня
27 Вересня
26 Вересня