, 7 Жовтня
booked.net
21 Січня, 2021, 11:18

На Вінниччині запроваджують телемедичні консультації

Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримає в оренду 10 кабінетів на базі поліклінічного корпусу КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова». Приміщення необхідні для переміщення адміністративно-господарського персоналу і звільнення площ потрібних під повноцінне розгортання телемедицини у Вінницькій області.

Так, невдовзі, лікарі вищої категорії, перебуваючи у Вінниці, зможуть надавати вузькоспеціалізовані консультації з кардіології, ендокринології, пульмонології та дермато-венерології пацієнтам сімейних лікарів у найвіддаленіших громадах області. Також вони зможуть включатись у телемедичні конференції з надання оперативної та екстреної допомоги. 

– Наша робоча група виїхала на місце, ознайомилась з проблематикою та вивчила можливості, тому є чітке розуміння, що найвдаліше приміщення для Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф саме на базі лікарні імені Пирогова. Це також обласний комунальний заклад, приміщення там частково задіяне, але є можливість його вивільнити. Я доручив підготувати  відповідні матеріали управлінню спільної комунальної власності Вінницької обласної Ради, а депутати розглянуть це питання на комісіях і на сесії, – прокоментував голова обласної ради Вячеслав Соколовий.

Минулого тижня він відвідав Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Директор підприємства Анатолій Пірникоза ознайомив з функціоналом, який на сьогодні покладено на Центр, та його потенціалом, зокрема, в галузі надання  високотехнологічних телемедичних консультацій. За його словами, наприкінці минулого року Центр отримав дороговартісне обладнання для створення 15 робочих місць для телемедицини в районних опорних лікарнях та обласних медзакладах у Вінниці. Однак через брак приміщень розмістити усі служби, які мають забезпечувати роботу цілісної системи телемедичних послуг, було ніде.

Оптимальний варіант, який оперативно вдалося знайти, – колишнє відділення функціональної діагностики, що на четвертому поверсі поліклінічного корпусу “Пироговки”. За словами директора ВОКЛ ім. М.І. Пирогова Олександра Жупанова, діагностичні кабінети було переміщено в новозбудований хірургічний корпус.

– Ми побудували нове приміщення хірургічного корпусу, яке працює вже два роки, і там є вже нові кабінети, куди перейшли медпрацівники, які раніше приймали тут. Зокрема, це кабінет ультразвукової діагностики, електрокардіографії, ендоскопії.  На сьогодні тут ще працювало лише три кабінети, але ми маємо можливість їх перевести, щоб передати це приміщення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, – сказав Олександр Жупанов.

Так, після ухвалення відповідного рішення на одній з найближчих сесій облради, Центр отримає в оренду 10 кабінетів загальною площею понад 180 квадратних метрів. Там буде розміщено дирекцію Центру, бухгалтерію, юридичний відділ, провізорів та інших працівників адміністративно-господарської частини.

На базі нинішнього приміщення Центру розгорнуть телемедицину: там буде облаштовано консультативні кімнати, працюватимуть диспетчери та служба техпідтримки.

Останні новини

Новини

6 Жовтня
5 Жовтня
4 Жовтня