, 27 Червня
booked.net

“Наступного року на енергозбереження та енергоефективність планують виділити 1 млн грн – цього не вистачить ні на що!” – депутат від “Української Стратегії Гройсмана” Андрій Ковальов

Стрімке подорожчання газу, з яким ніяк не може впоратися Уряд, змушує вкотре серйозно замислитися над модернізацією теплових мереж та енергозбереженням у цілому. Природно, це потребує додаткових видатків, але кожна гривня, витрачена на це, згодом обернеться кількома гривнями економії. Втім, коштів, які передбачено виділити на це у проєкті обласного бюджету, розробленому посадовцями облдержадміністрації, явно не вистачає. Свою думку з цього приводу висловив генеральний директор КП “Вінницяоблтеплоенерго”, голова постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури, депутат від “Української Стратегії Гройсмана” Андрій Ковальов.

– Про бюджет на 2022 рік та байдужість до енергозбереження. Бюджет який ми отримали від Департаменту фінансів не враховує сучасні виклики по необхідності зменшення споживання природнього газу, втрат у мережах та модернізації підприємства. Кожного разу під час роботи комісій та постійних дискусій про заборгованість обласного бюджету перед нашим підприємством за енергоносії, ми говорили про величезні втрати КП «Вінницяоблтеполоенерго» через морально та фізично застарілі теплові мережі та генеруюче обладнання, – написав у своєму Фейсбук Андрій Ковальов.
На думку депутата,  втрати ці складають 20-40%. Враховуючи ціни на енергоносії, як класичні так і альтернативні, ці втрати обходяться споживачам послуг навіть не у копійочку, а у декілька твердих гривень кожної години. Якщо у Європі коефіцієнт корисної дії котлів досягає 97%, то наявні на балансі “Вінницяоблтеплоенерго”  котли видають значення у 70-80%. Якщо додати до цього значні втрати у застарілих тепломагістралях, то можна сміливо казати, що половина палива спалюється задарма. Але ж за нього потрібно платити, і ці витрати лягають на споживачів разом з КП «Вінницяоблтеплоенерго» платять.
– На 2022 рік на енергоефективність та енергозбереження передбачаються космічні» кошти…1 мільйон гривень. Цих коштів вистачить аж ні на що. Навіть мови не може йти про модернізацію обладнання та мереж. А тим часом заборгованість за теплопостачання з боку об’єктів бюджетної сфери невпинно зростає, навіть при умові минулорічних, неіндексованих та не ринкових тарифах, – вважає Андрій Ковальов.
Позиція керівника КП “Вінницяоблтеплоенерго” полягає у тому, щоб  збільшити видатки з обласного бюджету на модернізацію систем теплопостачання та генеруючого обладнання, що дозволить економити по 12 мільйонів гривень на рік, зменшити безглузді втрати палива та оптимізувати роботу всієї інфраструктури. Це дозволить позбутися катастрофічних  втрат і скажених боргів. Але все залежить від обсягу бюджетних асигнувань, передбачених у проєкті обласного кошторису, з яким депутатів ознайомили з великим запізненням.
– Далі аналізуємо бюджет в комісіях. Сподіваюсь здоровий глузд на сесії переможе! – завершує допис Андрій Ковальов.

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня