29 Березня
booked.net

Навести лад з оформленням лікарняних вимагають від Уряду депутати “Української Стратегії Гройсмана

Від початку весни сотні тисяч українців стикнулися з серйозними проблемами: через відсутність бланків лікарі не оформлюють пацієнтам листки непрацездатності. Відповідно, люди після подолання хвороби і значних витрат на лікування не можуть отримати належні їм компенсації від Фонду соціального страхування. Коли люди зможуть отримати кошти, які їм належні за буквою Закону, влада чіткої відповіді не дає.

Ця ситуація не може не хвилювати депутатів від “Української Стратегії Гройсмана”: сьогодні, 23 квітня, відповідне звернення на сесії Вінницької обласної ради оголосив очільник фракції “Української Стратегії Гройсмана” Олександр Хом`як. Наводимо повний текст документу.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів фракції політичної партії  «Українська Стратегія Гройсмана» у Вінницькій обласній Раді 8 скликання до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення виплат лікарняних

В умовах стрімкого зростання захворюваності на коронавірус питання вчасної виплати соціальної допомоги у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю набуває особливого значення.

Однак, починаючи з лютого поточного року спостерігається загрозлива й неприйнятна ситуація, коли медичні заклади відмовляють пацієнтам у видачі листків непрацездатності, посилаючись на відсутність бланків цих документів. Натомість пацієнтам видаються довідки про тимчасову непрацездатність, які не можуть слугувати  повноцінними замінниками листків непрацездатності. Особливо критична ситуація склалась на Вінниччині, де бланки лікарняних відсутні вже декілька місяців і десятки тисяч жителів області не можуть одержати належні їм виплати.

Згідно з п. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р.,  підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Тобто довідка про тимчасову непрацездатність сама по собі не слугує достатньою підставою для отримання соціальної допомоги у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, а п. 5 ст. 32 згаданого Закону передбачено обов`язкову заміну таких довідок – зі складанням протоколу за участю комісії Фонду соціального страхування. Ситуація ускладнюється й тим, що наразі невідомо, коли ж будуть виготовлені бланки листків непрацездатності у достатній кількості.

До депутатів від «Української Стратегії Гройсмана»  надходять численні звернення громадян, які перенесли різні захворювання (в першу чергу, на коронавірус), що зумовили суттєві витрати на лікування, але після одужання отримали не листки непрацездатності, а довідки, які не дають права на вчасне отримання допомоги від Фонду соціального страхування. Фактично, сотні тисяч українців позбавлені права на належні їм компенсаційні виплати – виключно через те, що відповідні державні структури не подбали про вчасне виготовлення елементарних бланків медико-соціальної документації. Люди висловлюють обурення тим, що стали заручниками чиєїсь недбалості, і через це позбавлені законних виплат.

Варто нагадати, що проблеми вдалося б уникнути, якби Міністерство охорони здоров`я та ДП «Електронне здоров`я» спромоглися повною мірою реалізувати проєкт по впровадженню Електронного реєстру листків непрацездатності, розпочатий ще 2018 року Урядом під головуванням Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана. Однак наразі Кабінету Міністрів України  не вдалося ані впровадити електронний лікарняний, ані забезпечити лікувальні установи традиційними паперовими бланками.

З огляду на це, фракція політичної партії «Українська Стратегія Гройсмана» звертається до Кабінету Міністрів України з вимогами:

–  невідкладно забезпечити лікувальні установи України бланками листків непрацездатності у необхідній кількості;

–  негайно забезпечити  заміну раніше виданих довідок про тимчасову непрацездатність на листки непрацездатності, які слугують підставою для отримання громадянами належної їм соціальної допомоги;

–  пришвидшити впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності;

–  притягнути до відповідальності винних у зриві своєчасного виготовлення і забезпечення лікувальних закладів бланками листка непрацездатності та вжити заходів щодо недопущення порушень законних прав громадян України у майбутньому;

–  провести інформаційну кампанію, спрямовану на роз`яснення громадянам їхніх законних прав щодо отримання соціальної допомоги у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності.

 

 

 

 

 

Останні новини

Новини

28 Березня
27 Березня
26 Березня
25 Березня