28 Березня
booked.net
22 Грудня, 2021, 17:38

“Новий корпус Вінницької лікарні швидкої допомоги – найамбітніший медичний проєкт громади”, – Сергій Моргунов

22 грудня у Вінниці відкрили новий корпус міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, що на вулиці Київській, 68. Будівництво якого стартувало наприкінці 2017 року. Це наймасштабніший проєкт у сфері охорони здоров’я міста, який реалізували за роки незалежності України. Його загальна вартість складає майже 273 млн грн, з яких понад 161 мільйон (майже 60%) – це кошти, інвестовані в будівництво та оснащення сучасним обладнанням Вінницькою міською територіальною громадою. У закладі пацієнти отримуватимуть якісну медичну допомогу європейського рівня. У відкритті нового корпусу лікарні ШМД взяли участь Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий та голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

Роботи по добудові головного корпусу Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги розпочались восени 2017 року. Нині тут створені всі необхідні умови для надання висококваліфікованої екстреної медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару з гострими станами, що потребують високої інтенсивності лікування та догляду. Загальна площа новозбудованих приміщень – 3511 м2.

SR_02432.JPG«Це найамбітніший проєкт в галузі охорони здоров’я для всієї нашої громади. Вартість проєкту – майже 273 млн грн. З них – 161 млн грн – це кошти вінницької громади, 72 млн грн – це підтримка Уряду Володимира Гройсмана, 25,6 млн грн –кошти Державного фонду регіонального розвитку по програмі «Велике будівництво», і плюс по проєкту Emergency – це підтримка держави в частині забезпечення обладнання, до прикладу КТ. Цей проєкт – приклад того, як спільними зусиллями Вінницької міської територіальної громади, обласної ради, обласної державної адміністрації, Уряду ми змогли реалізувати цю ініціативу. Пишаюся, що ми можемо вийти на якісно новий рівень надання медичної допомоги, особливо для ургентних хворих. Ми тут поєднали найкращий досвід, в тому числі наших закордонних партнерів: італійців, ізраїльтян, німців. Адже найважливіше – це не тільки обладнання і ремонт, а і фахівці, які будуть надавати медичну допомогу. Наше завдання – надавати якісні медичні послуги не тільки в частині швидкої медичної допомоги, ургентної допомоги, а і в звичайному стаціонарі. До речі, в рамках Стратегії 3.0 по пріоритету «Муніципальні інвестиції» на наступний рік ми плануємо модернізувати одне із відділень 1-ої лікарні, щоб створити найкомфортніші умови для лікування пацієнтів в стаціонарі», – сказав міський голова Сергій Моргунов.

Загальна вартість цього унікального для ВМТГ і регіону в цілому об’єкту – 272,7 млн грн. Це і будівельні роботи, і придбання обладнання. З яких понад 161 мільйон гривень – це муніципальні інвестиції з міського бюджету в реалізацію цього проєкту.

SR_02018.JPGЗокрема, загальна вартість будівельно-монтажних робіт склала 125,8 млн грн. З них 70% – кошти бюджету Вінницької міської територіальної громади (88,2 млн грн), а 30% – субвенція з державного бюджету (12 млн грн) та кошти, які надійшли з державного фонду регіонального розвитку (25,6 млн грн).

Загальна вартість медичного обладнання, яким оснастили новозбудовані приміщення, складає 146,9 млн. Його придбали у співфінансуванні міського та державних бюджетів. Найбільше коштів державної субвенції на придбання обладнання для нового корпусу надійшло у 2018-2019 роках, коли Уряд очолював Володимир Гройсман (72,3 млн грн з 74 мільйонів, профінансованих державою).

З бюджету Вінницької міської територіальної громади на закупівлю обладнання   у 2018-2021 роках виділили 60,9 млн грн. Крім того, цьогоріч на придбання додаткового медичного устаткування, яке не було передбачено проєктно-кошторисною документацією, з міського бюджету спрямували ще 8 млн. І ще 4 млн грн на устаткування були профінансовані за рахунок коштів МКЛ ШМД.

SR_02192.JPGВ новий корпус закупили апарати ШВЛ, монітори пацієнта з центральною станцією моніторингу, рентгенографічну цифрову пересувну систему,  ультразвукові діагностичні системи. Також придбали відеоколоноскопічну систему, бронхоскоп, фіброгастроскоп, лапароскопічні стійки, наркозо-дихальні апарати, операційні столи і операційне світло, цифрову інтегровану систему на чотири операційні та інше необхідне устаткування для допомоги пацієнтам. Інноваційними є обладнання для центрального стерилізаційного відділення та пральні бар’єрного типу. Також в новому корпусі встановили комп’ютерний томограф, придбаний державою для проекту Emergency.

«Будівництво і закупівля обладнання цього медичного корпусу розпочалось за часів роботи Прем’єр-міністром Володимира Гройсмана, і перші субвенції з державного бюджету якраз надходили в той час за ініціативи команди міста. Як сказав Сергій Анатолійович,  тут  поєднання зусиль, але основне фінансове навантаження взяла на себе  Вінницька міська територіальна громада, а це близько 60% витрат. І важливо, що такими можливостями будуть користуватися абсолютно всі жителі Вінниччини. І, враховуючи те, що  це швидка медична допомога, то у випадках непередбачуваних,  складних ситуацій – люди отримають якісну і своєчасну медичну допомогу», – зазначив голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий.

SR_01981.JPGНа першому поверсі корпусу облаштували відділення екстреної медичної допомоги (зону сортування, зону очікування, діагностичну зону та протишокову зону на 6 місць). До речі, карети «швидкої» заїжджатимуть безпосередньо в приміщення, звідки пацієнтів вже транспортуватимуть до оглядових.

На другому поверсі розмістили відділення інтенсивної терапії на 18 місць та ізоляційно-діагностичний бокс. А на третьому знаходиться оперблок на 4 операційні та зала телемедицини. У підвальному приміщенні розташовані центральне стерилізаційне відділення та пральня.

Довідка:

Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги входить до складу Вінницького госпітального округу. В межах округу заклад виконує функцію багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня та надає екстрену медичну допомогу жителям усього регіону.

Ліжковий фонд лікарні нині – 320 ліжок цілодобового стаціонару, функціонують 2 реанімаційних відділення на 6 та 12 ліжок. 83% ліжкового фонду (265 ліжок) – це ліжка хірургічного профілю (хірургія, нейрохірургія, травматологія, політравма, урологія, септична хірургія, отоларингологія, щелепно-лицьова хірургія). Крім цього,  в складі лікарні діє неврологічне відділення для хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу на 35 ліжок.

За 11 місяців 2021 року загалом у лікарні надали медичну допомогу 45 710 пацієнтам. З яких амбулаторну допомогу отримала 31 141 людина, а в стаціонарі пролікували 14 596 пацієнтів. Проведено 8 596 операцій.

Останні новини

Новини

27 Березня
26 Березня
25 Березня