, 5 Грудня
booked.net
29 Жовтня, 2021, 11:56

40 млн гривень: облрада вдвічи збільшила фінансування проекту “Комфортні громади”

Першим питанням порядку денного депутати заслухали внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області на 2018-2022 роки. Зміни до програми викликані новими реаліями – на сьогодні в результаті децентралізації на Вінниччині утворено 63 територіальні громади з новими повноваженнями, ліквідовано старі райони та створено 6 нових.

– Програма спрямована на підтримку територіальних громад. Вона сформована саме на  підтримку місцевого самоврядування, адже її назва вже говорить сама за себе. Якщо казати про наповненість програми, то до неї внесені заходи, які безпосередньо стосуються підтримки територіальних громад обласною Радою. Це – обласний конкурс «Комфортні громади», підтримка щодо відзначення в певних галузях кращих працівників, грантова діяльність – новий механізм співпраці з територіальними громадами та їх фінансування, – зазначає голова постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету Галина Якубович.

На 2022 рік в Програмі передбачається фінансування обласного конкурсу «Комфортні громади» – 40 млн грн; екологічного конкурсу «Громада кращого довкілля» – 2 млн грн; нагородження відзнаками обласного рівня – 1,7 млн грн; виплати стипендій провідним спортсменам області з олімпійських, паралімпійських і дефлімпійських видів спорту – 1,7 млн грн; виплата щорічних премій обласної Ради імені Степана Руданського, Михайла Коцюбинського, Миколи Леонтовича – 120 тис. грн; придбання сучасного діагностичного та медичного обладнання для закладів, які надають вторинну, третинну (спеціалізовану) медичну допомогу  – 10 млн грн тощо.

– Враховуючи актуалізацію багатьох питань, а також ті зміни, які були напрацьовані членами робочої групи при голові обласної Ради, ми оновили програму і доопрацювали проєкт рішення «Про Програму розвитку місцевого самоврядування на 2022-2025 роки», врахували всі ті зауваження та пропозиції, які надходили до постійної комісії протягом роботи над цим проєктом рішення. Оновлена Програма сприятиме підвищенню ролі депутатів та їх представницьких функцій. Відзначу, що ці зміни жодним чином не впливають на ті повноваження, які були делеговані обласній державній адміністрації, – коментує голова постійної комісії з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування Владислав Скальський.

Депутати голосами ухвалили зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області на 2018-2022 роки.

– Наповненість Програми стає ширшою, це дасть можливість також розширити права та повноваження депутатів у процесі ухвалення рішень. Профільні програми і надалі виконуватимуть функції, які в них передбачені, – додає Галина Якубович.

 

Останні новини

Новини

4 Грудня
3 Грудня
2 Грудня
1 Грудня