19 Березня
booked.net
2 Грудня, 2021, 9:54

Олександр Мельник, представник «Української Стратегії. Молодь»: Наша партія – єдина політична сила, де молоде крило існує не для «галочки» і збирається не заради масових заходів

Депутати міської та обласної рад, радники міських голів, старости громад, успішні підприємці, викладачі, айтішники, медики. Просвітницькі програми для школярів, створення молодіжних центрів і навіть футбольна команда «Українська Стратегія. Молодь». Усе це – про Вінницький обласний осередок «молодіжки» «Української Стратегії Гройсмана». Найперший і наразі найпотужніший. Чим сьогодні живе і чого прагне молодь «УСГ» – в інтерв’ю з депутатом міської ради Вінниці Олександром Мельником.  

 

Пане Олександре, ви з «Українською Стратегією Гройсмана» вже понад два роки. Чому обрали саме цю політичну партію?    

Вирішив так ще в студентські роки, коли навчався в магістратурі – у 2019 році. Саме тоді «Українська Стратегія» заявила про себе, як всеукраїнська політична сила. Я тоді очолював Студентську раду Вінниччини при голові облдержадміністрації, розумів, як кажуть, «політичний контекст», бачив і чув всі вказівки «з Києва» – по лінії керівництва ОДА.

Але питання вибору не стояло: я завжди знав, що єдина команда, з якою буду працювати – команда Володимира Гройсмана. Зібрав однодумців, зняли проморолик і почали історію співпраці. Як на мене, дуже плідної.

Гройсман – людина, яка власним прикладом показує, що молодь – це не про «недотичність». Молоді люди можуть бути і молодими, і водночас досвідченими та професійними у своїй справі.

 

Що сьогодні представляє собою «Українська Стратегія. Молодь» на Вінниччині? 

По-перше, для нас молодь – це не тільки студентство. У наших лавах – успішні підприємці, держслужбовці, медики, студенти, айтішники, депутати різних рівнів, радники міських голів. Нас  об’єднує єдине – прагнення покращити наше середовище, прагнення змінити на краще країну. Для цього ми активно взаємодіємо з органами місцевого самоврядування. І оскільки представництво «Української Стратегії Гройсмана» у нашому регіоні є на всіх рівнях – від найменших громад до міської і обласної рад, цей діалог і ця співпраця – дуже потужні та результативні.

Ми маємо змогу формувати і втілювати програми розбудови мережі молодіжних центрів, впроваджувати просвітницькі ініціативи патріотичного і культурного виховання дітей і підлітків. І так, маємо свою футбольну команду.

Дуже цінно, що акценти політичної програми «Української Стратегії» в цілому – про молодь і для молоді. Вони націлені на майбутнє – і це дає нам, молодим, шанс.

 

Шанс для політичного майбутнього?

Не тільки. Не всі молоді українці пов’язують себе із політикою, натомість всі прагнуть одного – впевненості у завтрашньому дні. Ми не помічаємо, але за останній час масштаб міграції саме молодих і перспективних фахівців з України вже набув загрозливих масштабів. Їдуть ті, хто є основою зростання економіки, збереження культурних традицій.

Молодь у більшості не відчуває стабільності, не відчуває безпеки. Бояться починати бізнес, бояться за майбутнє дітей. Можна скільки завгодно говорити, що «держава зараз когось підтримує», але ніде правди діти: хіба умовна програма кредитування «5-7-9» – це те, що поставить підприємця-початківця на ноги? А додайте до цього вакханалію з податковим законодавством, і повну відсутність стимулів саме для молодіжного підприємництва!

На рівні Вінниччини ми в «Українській Стратегії. Молодь» намагаємося ці питання пропрацьовувати і говорити – і з молоддю, і з місцевою владою.

 

Наскільки ваш досвід легко перенести в інші регіони і в інші партійні осередки? 

Запорукою успіху є злагоджена робота самої «молодіжки» і обласного осередку. У нас, на Вінниччині, діалог налагоджений – і з головою обласного осередку, мером Вінниці Сергієм Моргуновим, і з головою обласної ради – В’ячеславом Соколовим, і з депутатським корпусом.

 

А щодо діалогу на рівні лідерів «Української Стратегії Гройсмана» – вони вас підтримують?

Розкажу історію. Минулої осені до Вінниці приїхав Володимир Гройсман. Він, серед іншого, провів онлайн-зустріч з молоддю Вінниччини. Одна з учасниць потім запитала, а наскільки реально запросити Гройсмана на каву? Прохання передали. Наступного разу, коли лідер «УСГ» знов був у Вінниці – ми разом пили каву, говорили про політику і дискутували щодо наших, здавалося б місцевих, ідей та ініціатив. Гройсману не важко подивитися наші соціальні мережі, поставити лайк чи прокоментувати дописи. Жоден лідер інших партій того не робить, повірте мені.

Від Гройсмана йде основна підтримка молоді. Саме він перед місцевими виборами 2020 року   анонсував проєкт створення «Молодіжного резерву». Ми разом напрацювали механізми залучення юнаків і дівчат – за критеріями не стільки віку, скільки професійності і розуміння управлінських процесів. Наші колеги по «молодіжці» сьогодні депутати рад різних рівнів, вони отримали нові можливості і новий досвід. Вони не спостерігачі, а учасники подій на своїх територіях. Це вартує довіри! І це спонукає до дій!

Останні новини

Новини

18 Березня
17 Березня
16 Березня
15 Березня
14 Березня
13 Березня