Середа, 28 Жовтня
booked.net

Олена Мілієнко – про необхідність відкритості і гласності в роботі судів

Керівниця апарату Сьомого адміністративного апеляційного суду, доцентка кафедри історії і теорії права і адміністративного права ДонНУ Олена Мілієнко в програмі «Час змін» радіо «Місто над Бугом» розповіла про те, як працівники суду проводять просвітницьку роботу для підвищення в суспільстві рівня довіри до судів.

Як повідомив ведучий програми Олег Семко, за результатами опитувань серед громадян, які не брали участь у судових засіданнях, рівень недовіри до суду майже 78%, довіри – 11%. Місцевим судам не довіряють майже 70%, довіряють 14 %, Верховному суду не довіряють майже 65%, конституційному – майже 62%.

Олена Мілієнко вважає, що результат опитування вийшов таким саме через те, що респонденти ніколи не брали участі в судових засіданнях і не уявляють, як насправді відбувається судочинство.

«Цю проблему потрібно вирішувати глобально, тому свою дисертаційну роботу я присвятила принципу гласності й відкритості в адміністративному суді. Гласність і відкритість у нашій роботі – це найголовніше. Наш суд транслює засідання в ютубі, люди можуть їх дивитися, все публічно, відкрито, прозоро. Крім того, дуже важливо займатися просвітницькою і профілактичною діяльністю. Ми починаємо з наймолодшого покоління. До нас приходять діти з батьками і вчителями, ми даємо їм можливість відчути себе в ролі судді. Надягають мантію і вирішують справу на користь лисички чи зайчика. Для студентів ми проводимо щось схоже, але для їхнього віку і рівня освіти, пропонуємо фабулу важливішу й складнішу. Для школярів старшого віку проводимо квести, вони можуть подивитися, як функціонує кожен відділ, Така просвітницька діяльність є дуже важливою для того, щоб відновлювати довіру громадян до суду», – переконана Олена Мілієнко.

«Ми маємо певний правовий нігілізм у суспільстві. Люди вважають, що суд вирішив щось неправильно, але судді працюють у межах законодавства. Так, наше законодавство теж має чимало недоліків, але у нас ще молода країна, і ми ще напрацьовуємо свою законодавчу базу. Ми маємо розповідати людям про їхні права, допомагати в захисті їхніх прав та інтересів. Люди часто не знають, що вони мають певні права, тим більше, не знають, як ці права захистити», – додає суддя.

Олена Мілієнко долучилася до «Української Стратегії Гройсмана» і балотується до Вінницької обласної ради від восьмого виборчого округу.

«Як державний службовець я взяла на час виборчої кампанії відпустку. Через карантин не можна зустрічатися з великою кількістю людей, тому максимально спілкуюся онлайн. Можна звернутися на мою офіційну сторінку у Фейсбук, поставити мені запитання і я на нього відповім, якщо воно у моїй компетенці», – наголосила кандидатка в депутати.

 

Останні новини

Новини

27 Жовтня
26 Жовтня