, 30 Травня
booked.net
7 Квітня, 2021, 17:52

Палеонтологічний музей хочуть створити на Вінниччині

У місто Ямпіль, що на Вінниччині завітали столичні науковці інститутів геології, географії та біології. Метою їх робочої поїздки було обговорення перспективи відкриття у місті літологічної експозиції, палеонтологічного музею, облаштування туристичних стежок.

«На Ямпільщині є все. Найперше, – це камінь, що інформує про зародження, існування життя, розповідає нашу історію. Є багато кар’єрів, вони показують пласти історії, його органіку. А чого лише вартує унікальний пісковик, пороги, граніти…Виявляється, що у світі є всього навсього три місця, де вендобіонти виходять на поверхню», – розповідає науковиця Катерина Деревська.

Науковиця зазначає, що вендобіонти являють собою сукупність виявлених викопних організмів, які колись населяли землю. Наразі побачити вендобіонти можна лише на Ямпільщині, в Австралії та Росії. Відтак якщо у області облаштують музей із вендобіонтами, така родзинка може зацікавити чималу кількість туристів, особливо з Молдови та Румунії.  Також на території є унікальний пісковик, який скуповує Європа.

Останні новини

Новини

29 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня