, 5 Червня
booked.net
5 Травня, 2021, 15:58

Парапланеристи на Вінниччині змагаються за Кубок Дністра

З 30 квітня по 8 травня у селі Нагоряни Могилів-Подільського району проходять всеукраїнські змагання з парапланерного спорту «Кубок Дністра». За першість цього року змагаються 18 парапланеристів з різних куточків України: Києва, Харкова, Львова, Хмельницького, Вінниці, Полтави, Дніпра та Херсона. Як розповів голова Вінницького обласного осередку федерації парапланеризму України, співорганізатор фестивалю Сергій Шибінський, за результатами перших днів вже вималювалися два лідери. Це спортсмени з київської команди, які з легкістю долають короткі та довгі маршрути.

«Заїзд учасників відбувся 30 квітня, а 1 травня вже розпочалися змагання. Зважаючи на погоду, спершу учасники здійснили польоти на короткі маршрути, подолавши по 23 кілометри, вчора дистанцію збільшили до 43 км, а сьогоднішній маршрут складає 54 км. Наразі найкраще із завданнями справляються парапланеристи з Києва, – визнає Сергій Шибінський. – Взагалі парапланеризм – це молодий, але цікавий вид спорту. Адже саме парапланеристам відкриваються найбільші висоти нашого Подільського краю, саме вони бачать красу з висоти пташиного польоту. Для пілота кожен підйом у небо є особливим і незабутнім. Достатньо один раз спробувати, щоб полюбити повітроплавання на все життя».

Ідея проведення на Дністрових схилах масштабних міжнародних змагань – «Кубка Дністра» народилася ще на початку 1990-х років. Тоді у Могилеві-Подільському була заснована регіональна федерація дельтапланерного спорту. Перші змагання відбулися 14 серпня 1995 року. На них  прибуло 50 спортсменів з України, Росії, Білорусі, Молдови, Румунії. З того часу «Кубок Дністра» став традиційним. Цього року він відбувається вже 24 раз. Однак провести традиційний авіа-фесту з польотами на повітряній кулі, запуском керованих авіамоделей, виставкою та концертом цього року не дозволили через карантин. Тому змагання відбуваються у закритому форматі. Нагородження переможців заплановане на 8 травня.

Останні новини

Новини

4 Червня
3 Червня
2 Червня
1 Червня
31 Травня