, 21 Жовтня
booked.net
7 Жовтня, 2021, 14:41

Перший в Україні проекційний пішохідний перехід обладнали у Вінниці

Перший в Україні проекційний пішохідний перехід з’явився у Вінниці – навпроти входу до центрального парку по Магістратській. Над так званою зеброю встановили проектор. Коли людина підходить, щоб перейти дорогу, спрацьовують світлодіодні лампи, вони підсвічують асфальт у червоно-білий колір. Пішохідний перехід добре видно за 150 метрів вдень та вночі і за будь-якої погоди.

«Коли людина підходить до пішохідного переходу, її «ловить» датчик і вмикає в цей самий час освітлення», – каже директор Вінницької СМЕД з організації дорожнього руху Сергій Чернов.

 

 

Це новинка для України. Зазвичай, проектори використовують в рекламних цілях. Підсвічують будинки, магазини чи вивіски. Та у Вінниці вирішили запозичити практику європейських країн. Скільки коштує система – поки не говорять.

«Нас цікавить, як воно буде працювати в зимовий період та за дощу. Перевіримо, чи надійна ця техніка, оскільки аналогів цілодобового її використання в Україні немає. Взагалі такі системи встановлюють у захищених місцях. Ми встановили над датчиками руху та проектором додаткові піддашки від потрапляння вологи», – пояснює Сергій Чернов.

На сторінці компанії «Мацемі», яка облаштувала перехід, зазначають, що підсвітка суттєво підвищує видимість та дозволяє водіям завчасно оцінити відстань до «зебри» і побачити людину, яка переходить дорогу.

«Пішохід, знаходившись на переході, проходить через яскраві промені різного кольору і тим самим стає більш помітним для водіїв», – зазначено в інформації.

Експериментальний пішохідний перехід є поки що тільки на вулиці Магістратській. Вулиця довга зі жвавим рухом, тому перейти дорогу навіть «по зебрі» проблематично. Якщо інноваційний пішохідний перехід виправдає себе – такі з’являться в більшості мікрорайонів. Але, світлодіодні «зебри» повинні добре зарекомендувати себе взимку, адже фарбу на асфальті засипає снігом.

Новини

20 Жовтня
19 Жовтня