, 29 Травня
booked.net

“Підтримка громад Вінниччини – незмінний пріоритет в роботі обласної ради”, – Вячеслав Соколовий

Один з пріоритетів роботи обласної Ради у 2022 році – підтримка громад Вінниччини. Через повномасштабне вторгнення росії місцевому самоврядуванню довелося реагувати на виклики, з якими раніше ніколи не стикалися.  І, фактично,  виконувати нові додаткові функції.

– Вінниччина стала одним з регіонів, де прийняли найбільше наших співвітчизників, які вимушені шукати прихистку від війни. Понад 180 тисяч переселенців – це майже кожен десятий житель області, – зазначив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Усі питання, які виникають у громадах, вирішуються оперативно і своєчасно. Крім цього, ми допомагаємо громадам облаштовувати центри для внутрішньо переміщених осіб, налагоджувати зв’язки з міжнародними організаціями, а також супроводжуємо цю співпрацю – для більш ефективного результату.

Створений обласною Радою та Вінницькою міською радою Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб активно допомагав переселенцям. Зокрема, було проведено два етапи розподілу гуманітарної допомоги. Під час «другої хвилі» допомогу отримували не тільки переселенці, а й родини військових та малозабезпечені жителі в кожній громаді Вінниччини.

Важливим напрямом діяльності стала підтримка релокованого на Вінниччину бізнесу. Тут, зокрема, стала у нагоді співпраця обласної Ради з громадами у формуванні інвестиційних паспортів.

На початку травня Координаційна рада з питань місцевого самоврядування звернулася до Кабінету Міністрів України з пропозицією   щодо   врегулювання  окремих  проблемних   питань   роботи  житлово-комунального   господарства в умовах воєнного стану.  Пропонувалося внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» в частині забезпечення здійснення видатків з місцевих бюджетів на ремонтно-будівельні роботи на обʼєктах енерго- та водопостачання.  Також постало питання про спрощену процедуру закупівлі необхідного технологічного обладнання для роботи систем теплопостачання населених пунктів.

–  Таке рішення дозволило проводити ремонтні роботи на мережах та об’єктах критичної інфраструктури, і відповідно підготувати їх до опалювального сезону, – зазначив Вячеслав Соколовий.

Крім того, у вересні, за результатами засідання Координаційної ради, до Верховної Ради направлено звернення з низкою пропозицій. Одна з них стосувалася ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців – його планували скасувати.

– Таке рішення вдарило б по громадах. Втрати місцевих бюджетів у наступному році склали б 3 млрд грн, – додає Вячеслав Соколовий. – Нині маємо результат: у затвердженому Держбюджеті на 2023 рік врахована думка громад. Продовжуємо працювати на забезпечення життєдіяльності жителів Вінниччини!

Підтримка громад як один з пріоритетів у своїй роботі Вінницька обласна Рада 8 скликання визначила ще на початку своєї каденції. Так, у 2021 році була розроблена програма розвитку місцевого самоврядування «Успішні Сильні Громади», яка мала бути реалізована у 2022 році. Програма передбачала низку дієвих механізмів підтримки громад. Однак повномасштабне вторгнення росії змінило життя усієї країни. У 2023 році підтримка громад – залишається серед пріоритетних напрямів роботи обласної Ради.

– Цей рік видався важким. Ми спільно вчилися робити багато речей і того, що до сьогодні не робили ніколи. Я дякую депутатам за спільну роботу, за взаємодопомогу, витримку, оперативність та єдність! Переконаний, що спільно з депутатами, військовою адміністрацією, громадами ми і надалі будемо робити все для перемоги! – наголосив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Останні новини

Новини

26 Травня
25 Травня
24 Травня
23 Травня