, 19 Травня
booked.net

Претендентів на щорічні премії та стипендії визначили у Вінницькій обласній раді

5 квітня заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк провів засідання комісії у галузі культури й мистецтв з питань встановлення щорічних премій і стипендій для письменників, митців області та кращих студентів вищих мистецьких навчальних закладів.

– У листопаді 2021 року депутати затвердили Положення про встановлення щорічних премій та стипендій обласної Ради та облдержадміністрації митцям галузі культури, письменникам Вінниччини, кращим студентам вищих мистецьких навчальних закладів, – зазначив Ігор Івасюк. –  Встановлення стипендій 17 митцям, 5 кращим студентам вищих мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації та 18 письменникам – це матеріальна підтримка діячів культури та мистецтва, які зробили вагомий внесок у розвиток національної культури, проявили високу професійну майстерність. Крім того, це підтримка талановитої молоді, заохочення до активної творчої праці та реалізації своїх можливостей.

Очільники мистецьких обласних комунальних закладів представили подані кандидатури на отримання премій. Зокрема, перелік кандидатур презентували директор Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. К. Садовського Володимир Лозовський, генеральний директор Вінницької обласної філармонії ім. М. Д. Леонтовича Анатолій Левицький, директорка обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, голова Вінницького обласного осередку Національної хореографічної спілки Петро Бойко, голова обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський, директор Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича Станіслав Городинський.

Обговоривши подані пропозиції, члени комісії підтримали кандидатури письменників, митців та кращих студентів вищих мистецьких навчальних закладів на отримання щорічних премій і стипендій обласної Ради.

– Ми розуміємо, що саме мистецтво і культура – головні цілі й мішені для агресора. Саме ця галузь страждає в першу чергу. Але, все, що ми робимо для захисту культури, все це недарма. Ми переможемо, – підсумував заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк.

Голова Вінницької обласної організації Національної спілки художників України Віталій Каспрук на засіданні комісії повідомив, що у м. Вінниці протягом квітня проходить благодійна виставка, у якій беруть участь 40 художників. На продаж виставлено 80 творчих доробків. Кошти, вторговані з продажу картин, будуть направлені на допомогу Збройним Силам України. Експозиція працює за адресою: вул. Пушкіна, 2, виставкова зала Національної  спілки художників України, з 11:00 до 18:00 крім неділі.

Останні новини

Новини

18 Травня
17 Травня