, 21 Жовтня
booked.net

Програму “Питна вода” схвалила комісія Вінницької обласної ради

19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки».  Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач.

Голова комісії Андрій Ковальов повідомив, що позачергове засідання комісії ініціював голова обласної Ради Вячеслав Солоколовий – щоб депутати встигнули вчасно розглянути проєкт програми і відповідно ухвалили його на найближчій сесії обласної Ради.

Програму на засіданні комісії представила начальник управління розвитку територій та інфраструктури облдержадміністрації Марія Зонова.

– Основною метою програми, окрім фізичного задоволення потреб усіх категорій споживачів безпечною і якісною водою та розбудови системи централізованого водопостачання, є все ж таки перехід від децентралізованих джерел водопостачання до централізованих. І ми зараз говоримо не про великі населені пункти, а про сільські населені пункти, де є проблема зникнення води з водоносних горизонтів, – зокрема, зазначила Марія Зонова. –  Пропонуємо будувати, реконструювати мережі, споруди, обладнання, здійснювати заміну обладнання, проводити реконструкцію, здійснювати інші заходи, що покращить технічний і економічний стан підприємств.

Пропозиції до програми, напрацьовані робочою групою обласної Ради, представив начальник управління з питань майнових та орендних відносин, будівництва, інфраструктури та ЖКГ виконавчого апарату обласної Ради Василь Броварник. Нагадаємо, робоча група з напрацювань пропозиції до програми «Питна вода» була створена розпорядженням голови обласної Ради. Її очолив голова профільної комісії Андрій Ковальов.

– Нами у складі у робочої групи було опрацьовано досить багато матеріалу, узагальнень, доповнень, змін. За результатами усіх вижитих заходів і робочих поїздок в узагальненій програмі пропонується три базові механізми реалізації. Це надання безповоротної допомоги громадам. Надання бюджетних позичок на пільгових умовах. І ми в обов’язковому порядку пропонуємо фінансування спеціалізованих наукових досліджень в сфері водних ресурсів та питного водопостачання, яке пропонуємо розпочати уже з 2021 року, – зазначив Василь Броварник.

Він також проінформував, що пропозиціями до програми в тексті документу закріплюється така пріоритетність використання водних ресурсів на території області. Як пріоритет №1 –  перевага повинна надаватися задоволенню потреб населення в питній воді. На другому місці за пріоритетністю – забезпеченість водою сільського господарства, насамперед тваринництва, зрошувального землеробства, кормовиробництва і овочівництва. Третє місце посідає водозабезпечення промисловості, енергетики, транспорту.

– При цьому слід забезпечити економне і раціональне забезпечення водних ресурсів, особливо у безводних і маловодних регіонах, – уточнив Василь Броварник.

Ресурсне забезпечення програми передбачає залучення фінансування з обласного та місцевих бюджетів загалом на суму 40,8 млн грн. Як джерело фінансування пропонується також додати державний бюджет, позаяк Кабінет Міністрів України схвалив законопроект «Про загальнодержавну цільову і соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки», очікуване фінансування з держбюджету 16,9 млн грн.

На відміну від попередньої програми, у цій частка співфінансування для громад при кредитуванні зменшується  із 50% до 10%.

– Новим у цій програмі є водовіддення, такого раніше не було. Також для громад з’являється можливість отримувати кошти на безповоротній основі, – прокоментував голова постійної комісії Андрій Ковальов. –  Після створення робочої групи, ми побачили велику проблему – фактично про усі наші джерела водопостачання у нас дуже мало аналітичної інформації, на підставі якої ми можемо робити висновки щодо пріоритетності. Тому ми на цьому акцентували і дали можливість в цій програмі на розробку науково-аналітичних матеріалів, дослідження будуть проведені на території області. У цій програмі ми також зазначили чіткий КРІ. Тобто програма чітко визначає показники, скільки мереж, скільки конкретно заходів по кожному напрямку має бути проведено. Рік минув – і ми чітко будемо бачити, чи виконані усі наші заплановані заходи. Раніше так виконання програми ніхто не аналізував. Зараз провели аналіз попередньої програми – виконано і профінансовано було лише 32% усіх заходів.

За словами голови комісії, у програмі також прописаний чіткий механізм подачі документів і дедайни. Це допоможе представникам громади одразу отримати повну інформацію по програмі.

На комісії депутати погодили пропоновану і доповнену пропозиціями робочої групи обласної Ради програму «Питна вода».

Загалом на комісії було розглянуто три питання порядку денного.

З протоколом та висновками постійної комісії з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування можна ознайомитися на сайті обласної Ради у розділі «Документи».

Новини

20 Жовтня
19 Жовтня
18 Жовтня