, 9 Грудня
booked.net
14 Грудня, 2021, 15:21

“Прохання ліквідаторів – виконане: у Чорнобильському диспансері встановлено ліфт”, – голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий

У Вінницькому обласному спеціалізованому клінічному диспансері радіаційного захисту населення встановили зовнішній ліфт. Із 14 грудня підйомник уже працює.

За ініціативи голови обласної Ради Вячеслава Соколового й підтримки депутатів обласної Ради було внесено зміни до обласного бюджету на 2021 рік та спрямовано 2 млн грн на реконструкцію приміщення головного корпусу закладу зі встановленням зовнішнього ліфта. Наявність підйомника у медичному закладі була обов’язковою умовою для укладення угод із НСЗУ.

– Навесні керівники найчисельніших на Вінниччині громадських організацій, що опікуються постраждалими від Чорнобильської катастрофи, звернулись до мене з проблемою – відсутність зовнішнього підйомника у профільному медзакладі,  Вінницькому обласному спеціалізованому клінічному диспансері радіаційного захисту населення, – говорить голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Без ліфта лікарня не могла працювати за угодами із НСЗУ та, фактично, виконувати свою основну функцію. А головне – у диспансері лікуються люди, для яких піднятися сходами на другий поверх – велика проблема.

Пріоритетними пацієнтами для диспансеру залишаються постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС та ліквідатори, спортсмени та особи, які займаються фізичною культурою та спортом.

– У травні обласна Рада проголосувала зміни до бюджету та виділила 2 млн грн для диспансеру. Прохання чорнобильців виконано! Сьогодні ми бачимо результат нашої спільної роботи. І це – в першу чергу – належні умови для пацієнтів і належні умови праці для лікарів, – каже Вячеслав Соколовий. – На зовнішній ліфт спрямовано 1,4 млн грн, а понад  500 тис. грн – на встановлення генератора, що забезпечить безперебійну роботу ліфта при відключенні електропостачання та кисневих концентраторів, що життєво необхідно для киснезалежних післяковідних пацієнтів.

Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення – заклад третинного рівня. Він надає спеціалізовану медичну допомогу за 14 пакетами «Програми медичних гарантій», згідно із  договорами з Національною службою здоров’я України.

Нині у диспансері працює 185 працівників. У структурі закладу чотири стаціонарні відділення, розраховані на 100 ліжок та консультативна поліклініка на 154 відвідування, в якій ведуть прийом спеціалісти з понад 20 спеціальностей.

– Із грудня 2020 року диспансер вперше в Україні започаткував надання послуг пацієнтам, які перехворіли на  СОVID-19 і потребували доліковування та реабілітації в умовах стаціонару. За цей період проліковано майже 1300 пацієнтів з постковідною пневмонією та іншими ускладненнями, – розповідає директорка медичного закладу Світлана Голодюк. – 2021 року тут стаціонарно проліковано 2903 пацієнти, з них 803 – постраждалі від Чорнобильської катастрофи.

(без назви)

Останні новини

Новини

8 Грудня
7 Грудня