, 1 Жовтня
booked.net
9 Вересня, 2021, 10:17

Проєкт облради “Комфортні громади” допоміг Липовецькій лікарні отримати додаткове фінансування

У Липовецькій громаді реалізували проєкт, який подавали на обласний конкурс «Комфортні громади». Проєкт має назву «Піклування про людей з обмеженими можливостями як ознака цивілізованої громади». Ним передбачалося проведення капітального та поточного ремонтів приміщень міської лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Нині у поліклінічному відділенні лікарні збудовано пандус, покладена тактильна плитка, повністю замінені двері (вони без порогів), на кабінетах лікарів встановлені таблички зі шрифтом Брайля, вбиральня – повністю доступна для людей на візках. Проєкт профінансований коштами обласного бюджету, місцевого бюджету, а також внеском партнерів проєкту.

8 вересня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий ознайомився із виконаними роботами.

– Конкурс обласної Ради «Комфортні громади» – це інструмент для розвитку громад. І ця ініціатива стала прикладом того, як можуть творити зміни об’єднання зусиль обласної, місцевої влади й партнерів, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Важливо, що доступність медичного закладу дозволила їм отримати ще 6 пакетів від НСЗУ. Тепер у лікарні їх загалом 10. А це – і додаткові медичні послуги жителям громади, і зарплата для медиків.

У медичному закладі працює 27 лікарів, 78 медичних сестер,  36 – молодший медичний персонал, 26 – інших працівників. У лікарні функціонує й активно реформується стаціонарний сектор медичної допомоги.

– Маємо намір укласти із НСЗУ ще 4 пакети: це хірургія одного дня, пренатальна діагностика для вагітних, надання амбулаторної допомоги наркохворим і психіатрична амбулаторна допомога, – розповів директор Липовецької міської лікарні Олександр Дмитрук.

Лікарня відновного лікування

У рамках робочого візиту голова обласної Ради відвідав Липовецьку обласну лікарню відновного лікування. У медичному закладі 60 ліжок, тут надають послуги дорослому населенню та дітям. На лікування приймають дітей від 6 місяців. Нині Липовецька лікарня відновного лікування має 4 оформлених пакети із НСЗУ:

– медична реабілітація немовлят, яка народилися передчасно або хворими продовж перших трьох років життя;

– медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату;

– медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи;

– профілактика, діагностика, спостереження та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах.

Щорічно у медичному закладі лікуються понад 1000 пацієнтів, переважно діти з інвалідністю.

Особливістю цієї лікарні є дитячий басейн. Медичний директор Людмила Стецюк розповідає, що ідею з басейном підгледіли в одній із місцевих газет.

– Там пандус, а це поручні. Найбільша глибина 1.10-1.15. Діти тут роблять різні вправи. Діти, які не можуть ходити, тримаються за поручні і роблять вправи, – розповідає Людмила Стецюк. – Років із сім тому ми побачили у газеті, що в одному з оздоровчих таборів області є басейн. Побачили, що у них гарно, і вирішили, що у нас буде по-іншому. І ми реалізували цю ідею. І дуже раді, і це дуже допоміжне. Їдуть і з міста, і з інших районів, і з інших областей.

За словами Людмили Стецюк, ця процедура платна. І вона має неабиякий попит. Крім цього, можна придбати абонемент. На зиму басейн консервують.

Голова обласної Ради зазначає, що підтримка медицини – один з пріоритетів роботи облради.

– Цей медичний заклад важливий, адже його спеціалізація – медична реабілітація дітей. Із того, що я побачив, відзначу, що керівництво лікарні робить усе можливе, щоб заклад надавав на належному рівні медичні послуги, а також мав можливості для розвитку. Заклад утеплений, палати охайні,  медичне обладнання працює, – сказав Вячеслав Соколовий.

Він також відзначив, що керівництво лікарні дивиться у перспективу – докладає зусиль, аби медичний заклад міг працювати у конкурентних умовах.

– Зі свого боку обласна Рада робить усе можливе, аби підтримати медицину Вінниччини. Люди мають отримувати якісні послуги медичні послуги, – каже Вячеслав Соколовий.

Проєкт облради "Комфортні громади" допоміг Липовецькій лікарні отримати додаткове фінансування

Проєкт облради "Комфортні громади" допоміг Липовецькій лікарні отримати додаткове фінансування

Проєкт облради "Комфортні громади" допоміг Липовецькій лікарні отримати додаткове фінансування

Проєкт облради "Комфортні громади" допоміг Липовецькій лікарні отримати додаткове фінансування

 

Останні новини

Новини

30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня