, 27 Жовтня
booked.net

“Питання забезпечення громад якісною питною водою є надважливим”, – депутат Вінницької обласної ради від “Української Стратегії Гройсмана” Андрій Ковальов

Проблема забезпечення громад якісною питною водою стоїть на Вінниччині досить гостро вже не перший рік. Як вирішити питання по суті, в етері програми “Політична думка” розповів голова постійної комісії обласної Ради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури, представник “Української Стратегії Гройсмана” Андрій Ковальов.

  • Дія обласної програми “Питна вода” на Вінниччині завершилася ще у 2020 році, і з того часу облдержадміністрація не ініціювала її продовження. Тому питання було підняте на рівні обласної ради – було створено робочу групу, яка має напрацювати пропозиції щодо створення нової програми, – каже Андрій Ковальов.

На думку депутата, першим кроком має стати інвентаризація всіх об`єктів водопостачання і водовідведення, які потребують оновлення.

  • За ініціативою голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового було скликано координаційну раду, в якій представлені всі територіальні громади. На місцях будуть складені переліки проблемних об`єктів, що дозволить визначити пріоритети, – додає депутат.

На думку Андрія Ковальова, власними силами проблему вирішити не вдасться – потрібна буде допомога держави.

  • В рамках всієї держави існувала програма “Питна вода України” – вона передбачала цільові субвенції з Держбюджету регіонам. Але її фінансування припинилося – в результаті місцеві бюджети недоотримали 400 млн грн. Природно, що обласний бюджет власними силами вирішити питання забезпечення якісного централізованого водопостачання не в змозі, тому фракція “Української Стратегії Гройсмана” звернулася до Уряду з вимогою передбачити фінансування державної програми “Питна вода”. Для нас це питання є принциповим: вінничани мають бути забезпечені якісною питною водою, адже з води починається все! – підкреслив Андрій Ковальов.

Останні новини

Новини

26 Жовтня
25 Жовтня