, 31 Січня
booked.net

Радіаційний фон на Вінниччині перебуває у межах норми

У ДУ «Вінницький обласний Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» оприлюднив результати моніторингу стану питної води та досліджень на рівень радіації, які проводилися впродовж минулого тижня.

Радіаційний фон на Вінниччині не перевищує багаторічний рівень та не несе загрози мешканцям області. Про це свідчать результати щоденного моніторингу, який проводять фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно зі структурними підрозділами в районах.

Так за період з 17.10.2022 по 24.10. 2022р. виконано 297 вимiрiв радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,10 мкЗв/год до 0,17 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.

Лабораторно досліджено 326 проб води з водогонів в області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів. За результатами досліджень встановлено:

-304 (94%) відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гiгієнічні вимоги до питної, призначеної для споживання людиною» по всіх дослiджених показниках.
-22 (6%) не відповідає вимогам ДСанПiНу 224-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води призначеної для споживання людиною» за показниками:
каламутність (комунальний водогін смт Літин, м. Гайсин), перманганатній окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення) – м. Хмiльник КП «Хмільникводоканал», загальна жорсткість, нітрати (сільські водогони в Могилів-Подільському районі).
«Зазначені відхилення пов’язані з природними та техногенними чинниками, зокрема забрудненням підземних джерел та р. Південний Буг, стоком органічних забруднень у джерело, з опадами та внаслідок господарської діяльності, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровiднiй мережі через міграційні процеси.

Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми. Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

Попереджаємо про необхiднiсть кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням. Надавайте перевагу бутильованій воді та на розлив».

У Центрі зазначили, що дезінфекційні бригади, групи радіаційного спостереження і дозиметричного контролю, готові взяти участь у проведенні відповідних лабораторних та інструментальних досліджень за зверненням територіальних органів ДСНС та військово-цивільних адміністрацій.

Більше інформації на наших онлайн ресурсах:

www.cgz.vn.ua
https://youtube.com/channel/UClqgHWnGoo3My5OwHLj37eA
https://www.instagram.com/cdc_vinnytsia
https://www.facebook.com/CDCVinnytsia

Останні новини

Новини

30 Січня
27 Січня
26 Січня