, 2 Жовтня
booked.net

Радіаційний фон на Вінниччині – в межах норми

Фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб щоденно проводять дослідження радіаційного фону. Моніторинг здійснюється як у Вінниці, так й в районах нашої області.

Так за період з 12 по 19 вересня виконано 297 вимірів радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0.11 мкЗв/год до 0.17 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.

Чи безпечна питна вода

Лабораторно досліджено 334 проби води з водогонів в області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів. За результатами досліджень встановлено:

  • 312 (93,4%) відповідають вимогам;
  • 22 (6,6%) не відповідає вимогам.

19 вересня показник радіаційного фону на Вінниччині в межах норми

Зазначені відхилення пов’язані з “цвітінням” Південного Бугу, стоком органічних забруднень у вододжерело, з опадами та внаслідок господарської діяльності, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровідній мережі через міграційні процеси.

Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми. Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою, – повідомляють у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Останні новини

Новини

30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня