, 29 Травня
booked.net

Радіаційний фон на Вінниччині – в межах норми

За результатами щоденного моніторингу, який проводять фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно зі структурними підрозділами в районах – радіаційний фон на Вінниччині не перевищує багаторічний рівень та не несе загрози мешканцям області.

За період з 6 по 13 лютого виконано 297 вимірів радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,12 мкЗв/год до 0,17 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.

Також лабораторно досліджено 320 проб води з водогонів в області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.

За результатами досліджень встановлено:

-303 (94,7%) відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гiгієнічні вимоги до питної, призначеної для споживання людиною» по всіх дослiджених показниках.
-17(5,3%) не відповідає вимогам ДСанПiНу 224-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води призначеної для споживання людиною» за показниками:
каламутність (комунальний водогін смт Літин, м.Гайсин), загальна жорсткість (локальний водогін  м. Могилів-Подільський), перманганатна окиснюваність в 1,1-1,3 раза (інтегральний показник органічного забруднення) м. Хмільник КП «Хмільникводоканал» м. Калинівка КП. «Калинівкаводоканал».

Зазначені відхилення пов’язані з природними вмістом солей жорсткості та стоком органічних забруднень у вододжерело внаслідок господарської діяльності, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровідній мережі через міграційні процеси.

«Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.
Попереджаємо про необхідність кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням. Надавайте перевагу бутильованій воді та воді на розлив», – йдеться у повідомленні центру.

Останні новини

Новини

26 Травня
25 Травня
24 Травня
23 Травня