, 29 Травня
booked.net
17 Грудня, 2020, 12:06

РДА на Вінниччині будуть реорганізовувати

В Україні почався процес реорганізації районних державних адміністрацій. 16 грудня під час засідання Уряду ухвалили Порядок, за яким відбуватиметься утворення та реорганізація райдержадміністрацій, у тому числі передача майна, прав та обов’язків РДА, що припинили роботу у зв’язку зі зміною адмінтерустрою.

«Оскільки райдержадміністрації формують проєкти районних бюджетів і подають на затвердження райрадам, питання упорядкування системи РДА відповідно новому терустрою сьогодні вкрай актуальне. Рік закінчується і у наступний рік нові райони мають увійти з бюджетом. Від цього залежить повноцінне функціонування районів», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Передбачається, що 320 районних державних адміністрацій в Україні буде реорганізовано через приєднання до 100 РДА в адміністративних центрах нових районів, а ще із 40 будуть утворені 13 РДА в нових районах, де раніше була відсутня районна державна адміністрація.

Якихось конкретних даних по областях чи районах України поки не оприлюднювалося. На Вінниччині після зміни адміністративного територіального устрою замість 27 районів стало 6 укрупнених. Відповідно місцеві вибори проводилися до 6-ти районних рад. І відповідно до нового терустрою, на Вінниччині замість 27-ми має залишитися 6 райдержадміністрацій.

Процес реорганізації РДА координуватиме обласна державна адміністрація. Голова ОДА має протягом 20 днів утворити комісії з реорганізації та затвердити їх персональний склад. Комісії, зокрема, відповідатимуть за державну реєстрацію нових РДА та реорганізацію старих, інвентаризацію та передачу майна, складання та подання фінансової та бухгалтерської звітності, переведення працівників.

«Наступні кроки – подання Кабінетом Міністрів кандидатур на посади голів РДА та призначення їх Президентом України. На наступних засіданнях Уряд визначить структуру та чисельність працівників райдержадміністрацій. Після цього необхідно буде якнайшвидше сформувати новий склад РДА, які мають забезпечити взаємодію з новообраними районними радами та спільно вирішувати нагальні завдання», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Останні новини

Новини

26 Травня
25 Травня
24 Травня
23 Травня