, 5 Червня
booked.net
13 Травня, 2021, 8:40

Робоча група Вінницької облради почала напрацьовувати пропозицій до програми «Питна вода»

12 травня відбулося засідання робочої групи обласної Ради з напрацювання пропозицій до проєкту обласної програми «Питна вода на 2021-2025 роки». Робоча група створена відповідно до розпорядження голови Вінницької обласної Ради Вячеслава Соколового. Очолив її голова постійної комісії обласної Ради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури Андрій Ковальов.

– Попередня програма закінчила свою дію, вона була до 2020 року. Обласна державна адміністрація мала презентувати нову програму «Питна вода», депутати очікують її проєкт. Ця робоча група була створена саме для напрацювання відповідних фахових пропозицій, – зазначив Андрій Ковальов. – У межах бюджетних асигнувань на програму «Питна вода» заплановано 5 млн грн.

За його словами, нині в країні немає державних документів, які б окреслили суть та концепцію відповідних обласних цільових програм. Водночас, проблема якісної питної води і забезпечення водою нині стає питанням №1 в усьому світі.

– Єдине, що ми бачимо на сайті Кабінету Міністрів, що у нас ухвалена відповідна постанова Кабміну про Концепцію Питна вода України, яка планується до реалізації із 2022 року. Це єдиний документ на рівні держави, і в принципі на основі цієї концепції і мала б формуватися і обласна програма, яку розробляє облдержадміністрація і яку ми очікуємо, – пояснив Андрій Ковальов.

При створенні робочої групи у її склад включили фахівців різних напрямків, які усі разом можуть сформувати комплексне бачення вирішення проблеми і формування якісної обласної програми. І одна з перших проблем, яку відзначили на засіданні робочої групи, – це відсутність системної аналітичної інформації про стан річок та інших водойм, кількість свердловин і криниць, якість води тощо. Екологічний аудит, система екологічного моніторингу, застарілі очисні споруди або ж їх відсутність, проблема прибережних смуг, стічні води, розчистка малих річок і самого Південного Бугу –  ці питання також підняли на засіданні робочої групи, адже це все вливає на якість води.

– До наступного засідання кожен член робочої групи отримав своє «домашнє завдання», зокрема і для того, щоб ми зібрали усю наявну аналітичну інформацію. Насправді потрібно розуміти «вихідні дані» – у нас немає в області жодного документу, який комплексно аналізує усю глибину проблематики. Немає жодного аналітичного звіту, комплексної аналітики в межах Вінницької області, – прокоментував результати засідання робочої групи Андрій Ковальов. – Тому один із варіантів – це збір такої інформації, від якої ми уже в подальшому могли б відштовхнутися і для розробки та напрацювань пропозицій, і для залучення інвесторів, і для залучення громад в межах муніципального співробітництва чи навіть у межах міжрегіонального співробітництва. Адже проблема питної води – це не тільки проблема міста Вінниці чи Вінницької області.

На засіданні робочої групи присутні висловили своє бачення формування і реалізації майбутньої обласної програми «Питна вода», а також окреслили першочергові, на їх думку, акценти і кроки, необхідні для якісного виконання програми. Крім цього, члени робочої групи до наступного засідання мають сформувати пропозиції, які можна включити в проєкт обласної програми «Питна вода на 2021-2025 роки».

Останні новини

Новини

4 Червня
3 Червня
2 Червня
1 Червня
31 Травня