, 29 Травня
booked.net
12 Квітня, 2021, 15:47

Рятувальники Вінниччини ледве встигають гасити незаконні випали сухостою

11 квітня рятувальники Вінниччини 49 разів виїжджали на ліквідацію загорянь сухої рослинності. До боротьби з вогнем від ДСНС залучалося 176 осіб особового складу та 42 одиниці спецтехніки.

Про це повідомляється на сторінці ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

Зокрема, виїзди на ліквідацію пожеж в екосистемах були здійснені Тиврівськими, Бершадськими, Жмеринськими, Козятинськими, Літинськими, Томашпільськими, Хмільницькими, Іллінецькими, Калинівськими, Тростянецькими, Могилів-Подільськими, Мурованокуриловецькими, Вінницькими та Ладижинськими рятувальниками.

Рятувальники попереджають, в Україні розпочався пожежонебезпечний період. Нерідко вогонь із сухостою перекидається на житлові будинки та господарчі споруди, до того, навіть самі палії стають жертвами зумисно спровокованого полум’я.

До слова, за спалювання сухої трави та листя законом передбачений штраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці.

Відповідний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянню на природних територіях прийняв парламент. Закон забороняє випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах.

Останні новини

Новини

26 Травня
25 Травня
24 Травня
23 Травня