, 21 Жовтня
booked.net
17 Червня, 2021, 16:36

Семінар зі стратегічного планування провели для громад Вінницького району

17 червня представниці управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприянням інвестиціям виконавчого апарату обласної Ради Марія Якименко та Олеся Панасюк  провели навчання  для профільних фахівців територіальних громад Вінницького району.

Як формувати плани реалізації Стратегій розвитку громад, як розробляти інвестиційні паспорти громад та залучати інвесторів, – про це передусім йшлося на  практичному семінарі.

Відкриваючи  захід, голова Вінницької районної ради Ігор Шутак наголосив на тому, що така важлива річ, як ухвалення громадами планів розвитку – Стратегії 2030,  повинна мати чітке та правильне практичне продовження – розробку реалізації прийнятих документів та інвестиційних паспортів громад.

Начальниця відділу стратегічного планування та інвестиційної діяльності Марія Якименко надала учасникам семінару конкретну схему розробки плану реалізації Стратегії на перші три роки: визначення проєктів, які будуть втілюватися, обсягів їх фінансування та виконавців.

Марія Якименко також розповіла про механізми розробки інвестиційних паспортів територіальних громад та ознайомила з уже створеними документами – інвестпаспортами Тульчинської, Барської та Хмільницької громад.

Як залучити інвестора? Що для нього важливо? Як визначити інвестиційно привабливі ділянки?  Такі  питання цікавили представників громад, – каже Марія Якименко. –  Учасники семінару також дізналися, як сформувати оперативну  інформацію для надання потенційному інвестору.

Про ще одну сучасну можливість для залучення позабюджетних коштів для реалізації планів розвитку громад, а саме – про написання проєктів для участі в загальноукраїнських і міжнародних  грантових програмах і конкурсах, розповіла начальниця відділу міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Олеся Панасюк.

Проєктна діяльність для громад – сьогодні дуже важлива, – зазначила Олеся Панасюк. – Це можливість залучення суттєвих коштів для розвитку інфраструктури. Щорічно на такі цілі  міжнародні донори виділяють для громад десятки мільярдів гривень. Громади Вінниччини  також мають позитивний досвід із залучення коштів, в тому числі – в сфери туризму, малого бізнесу тощо.

За словами Олесі Панасюк,  нині  головним завданням є активізація новостворених громад, підвищення їх професійного рівня в напрямках роботи з іноземними донорами, організації міжнародних тендерів,  порядку використання іноземної валюти.

Важливо розуміти, що залучення додаткових коштів –  це тільки  половина справи, значно відповідальнішим є їх правильне використання,  згідно з чинним законодавством України та країни донора, – наголосила Олеся Панасюк.

Практичний семінар управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприянням інвестиціям виконавчого апарату обласної Ради для представників громад Вінницького району став третім навчальним заходом, попередні були проведені в Тульчинському та Могилів-Подільському районах. Семінари  будуть проходити й в інших районах області.

Новини

20 Жовтня
19 Жовтня
18 Жовтня