, 8 Червня
booked.net
16 Січня, 2021, 11:36

Сфера обслуговування Вінниччини переходить на державну мову

Відсьогодні (16 січня) вступає в силу стаття 30 Закону про забезпечення функціонування української мови як державної, яка закріпить остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову. 

Законом закріплюється положення української мови як єдиної державної (офіційної) мови в Україні. З моменту набуття чинності документ є обов’язковим для органів державної влади та громадських сфер по всій Україні.

Усі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою з 16 січня 2021 року. Супермаркети, кафе, ресторани, банки, аптеки, АЗС, спортзали, бібліотеки або інтернет-магазини повинні обслуговувати клієнтів українською мовою. Винятково на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, у тому числі російською.

Йдеться також про освітні послуги (у т.ч. гуртки і секції), медичне обслуговування, надання соціальних послуг тощо. Українською мовою має подаватися інформація в цінниках, квитках, меню, інструкціях, тощо. Дублювання інформації іншими мовами допустиме.

У разі систематичних порушень мовного законодавства з 16 січня 2021 року Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови може штрафувати підприємство. Сума штрафу – від 5,1 тисячі до 6,8 тисячі гривень.

Останні новини

Новини

7 Червня
6 Червня