, 30 Листопада
booked.net
2 Липня, 2021, 10:31

Студенти Вінницького педуніверситету влаштували акцію протесту

Студенти кафедри журналістики Вінницького державного педагогічного університету на випускному влаштували акцію проти фамільярного ставлення одного з викладачів до студентів. На вручення дипломів вони вдягнули футболки із образливими цитатами виконувача обов’язків завідувача кафедри журналістики Володимира Каленича. Про це повідомили організатори акції.

Випускниця вишу Тетяна Олійник розповіла, що залякувати прізвищем Володимира Каленича студентів почали ще під час вступу:

«Казали, що буде невесело.  А коли вступили, ця людина доводила нас до нервових зривів, булила нас».

В акції взяли участь шестеро з тридцяти цьогорічних випускників-журналістів. За словами Тетяни, спершу рух підтримало більше одногрупників, однак згодом вони відмовились від свого наміру, зокрема начебто через страх не скласти державні іспити.

Володимир Каленич у коментарі сказав, що не погоджується з твердженням про фамільярне ставлення.

«Я до студентів ставлюся доброзичливо й завжди готовий до конструктивного діалогу, — сказав він. — А чому вони так несподівано й дивно вийшли на випуск в одязі з такими написами, я не розумію. Якщо когось щось не влаштовує, можна було б звернутись на кафедру, в деканат, у ректорат. Не потрібно публікувати на широкий загал такі суб’єктивні малочисельні думки».

За словами Тетяни Олійник, ректорка вишу запитувала учасників акції, чому вони не звернулись до неї, однак вони відповіли, що боялись. Тепер, окрім футболок, вони вирішили розповісти про дії викладача в соцмережах. Зокрема своїм досвідом поділилась і Тетяна.

На футболках у студентів були написи: «я тобі не дарагая», «попрошу тримати вашу свободу слова при собі», «ваші емоції нікому не потрібні». За словами викладача, він справді міг щось таке сказати на парах, але не надав цьому значення:

«Це не моя постійна звичка. Я не погоджуюся з цим».

Студенти також закидають Володимиру Каленичу, що він очолює кафедру журналістики, не маючи досвіду в цій професії. Каленич — кандидат філологічних наук і десять років працює на кафедрі журналістики.

«Безпосереднього досвіду в журналістиці я не маю, але працював у газеті. Крім того, маю досвід і у внутрішніх газетах», — пояснив він, пославшись на те, що журналістська освіта не обов’язкова для того, щоб працювати в медіа.

Тетяна Олійник стверджує, що Володимир Каленич примусив одну з одногрупниць перейти на заочну форму навчання,

«інакше викладач не закриє їй іспит. Дівчинку він залякував сильно  — вона навіть тікала з його пар».

Натомість виконувач обов’язків завідувача кафедри каже, що пропозиція перейти на заочне, дбаючи про студентку:

«Коли студенти не встигають у навчанні, бо працюють і не відвідують  занять, я пропоную таку альтернативу».

За його словами,  висловлювати свою думку студентам ніхто не забороняє, однак її треба «вміти аргументувати».

Володимир Каленич сказав , що розглядає можливість позову до суду щодо захисту честі, гідності і ділової репутації. За його словами, в університеті створили комісію, яка розбирається в суті конфлікту, однак про її склад Володимир Каленич не повідомив.

Останні новини

Новини

29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада