, 8 Червня
booked.net

“Створюємо умови для самореалізації молоді”, – Вячеслав Соколовий на відкритті молодіжного центру «Your Space»

21 грудня у Жмеринці відкрили молодіжний центр «Your Space» — місце для спілкування, неформальної освіти та самоорганізації сільської та міської молоді. Цей проєкт став переможцем конкурсу обласної Ради «Комфортні громади» й отримав співфінансування з обласного бюджету.

Участь у відкритті молодіжного центру взяв голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, Жмеринський міський голова Анатолій Кушнір, депутат обласної Ради Олег Легеза.

— Вітаю усіх вас з тим, що тепер ви маєте свій сучасний молодіжний центр і простір. Дуже важливо, щоб цей простір був наповнений змістами та якісним спілкуванням, — звернувся Вячеслав Соколовий до молоді. — Це – спільний проєкт Вінницької обласної Ради, Жмеринської районної та міської рад. І для нас, як для влади, дуже важливо відповідати на реальні потреби молодих людей.

Молодіжний центр «Your Space» у Жмеринці покликаний допомагати відкривати й підтримувати ініціативний молодіжний актив, який спрямовує свої зусилля на вирішення соціальних, культурних, освітніх проблем суспільства, бере участь в ухваленні рішень щодо розвитку громади та популяризує стандарти європейської молодіжної політики.  Аби отримати такий центр, Жмеринська районна рада у партнерстві зі Жмеринською міською радою подали проєкт «Створення молодіжного  центру «Your Space» на конкурс обласної Ради «Комфортні громади». Загальна вартість проєкту – 955,6 тис. грн,  співфінансування з обласного бюджету склало 462,8 тис. грн.

— Це була наша велика мрія, і ми надзвичайно вболіваємо за розвиток молодіжного центру й загалом молодіжного руху, — сказав Жмеринський міський Анатолій Кушнір. — Я вдячний, що депутати обласної Ради підставили нам плече й підтримали реалізацію цього проєкту. Дякую також депутатам міської ради за підтримку.

Він додав, що робота молодіжних центрів подібна до процесу децентралізації. Важливо, що у Центрі  буде збиратися не тільки молодь Жмеринки, але й з усього району.

Привітав жмеринчан з відкриттям молодіжного центру депутат обласної Ради Олег Легеза.

– Ми багато що переймаємо у молодих людей. Спостерігаючи за нашою співпрацею, я завжди захоплюся вашою енергією та ентузіазмом, – сказав він.

Один з пріоритетів обласної Ради 8 скликання – Молодь – кадровий потенціал розвитку громад. Голова обласної Ради акцентує, що важливо залучати молодих людей до вирішення питань, які їх безпосередньо стосуються.

— Нічого про молодь без молоді бути не може. Усе, що відбувається у молодіжному середовищі, має відбуватися за участі молоді, — наголосив Вячеслав Соколовий. — А ми будемо підтримувати в області будь-які конструктивні ініціативи щодо розвитку та створення умов для вашої самореалізації. І першим кроком, я вважаю, є створення Координаційної ради з питань молодіжної політики при голові обласної Ради. Тепер при головах територіальних громад Вінниччини є радники з питань молодіжної політики. Ви маєте розуміти, що відбувається у громаді й бути дотичними до всіх процесів.

Підтримали колег на відкритті центру в.о. директора Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат»  Наталя Штогрин і голова Координаційної ради з питань молодіжної політики при обласній Раді Ірина Лозова.

– Відкриття молодіжного центр «Your Space» – початок відкриття молодіжних просторів і центрів у Вінницькій області, – сказала Ірина Лозова. – Найголовніше – чути голос молоді саме з територіальних громад. Адже потреби молоді, до прикладу, у Шаргороді, Бершаді, Вапнярці чи інших територіальних громадах області, зовсім не такі, як у Вінниці. Ми повинні комунікувати між собою. Для цього й створювали Координаційну раду, щоб чути один одного й напрацьовувати ті механізми, ідеї та стратегічні цілі, які стануть рушійною силою і зроблять нашу країну процвітаючою.

Створення і відкриття молодіжних просторів передбачено в обласній програмі розвитку місцевого самоврядування «Успішні Сильні Громади». Планується, що у протягом 2022–2025 років в громадах Вінниччини буде відкрито 8 молодіжних просторів, об’єднаних в єдину мережу з Вінницьким обласним молодіжним центром «Квадрат».  

"Створюємо умови для самореалізації молоді", - Вячеслав Соколовий на відкритті молодіжного центру «Your Space»

Останні новини

Новини

7 Червня
6 Червня