, 18 Травня
booked.net

Сухі борщі та маскувальні сітки для віськових: школа на Вінниччині стала волонтерським центром

Мешканці Глуховецької громади Вінниччини передали на фронт 40 порцій сухого борщу, приготовленого за коломийським рецептом, та 150 маскувальних сіток. Готували та плели просто у місцевій школі.

Про роботу волонтерів з Глухівців повідомляє “Суспільне.Віниця”

Шкільна їдальня працює на потреби військових та переселенців від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Сухий борщ для військових спеціально готують таким чином, щоб йогоне треба було варити – лише запарювати. 

Рецепт нескладний: відварені та подрібнені мʼясо, картоплю, моркву, буряк і цибулю сушать у сушарці. Далі —перебивають на блендері, важать по 200 грам, додають спеції та вакуумують. До кожної порції окремо кладуть томатну пасту та сухарі.

“Усе пересушити, зблендерувати, відважити і запакувати. Цю всю суміш, яка запакована, в кипʼяток на хвилин 10-15 і все — борщ готовий”, — каже місцева мешканка Валентина Костюк.

Окрім борщів,  у шкільній їдальні з початку великої війни наліпили та передали на передову кілька тисяч вареників та бендериків, закрутили сотні банок тушкованки. 

У холі школи щодня плетуть маскувальні сітки на фронт. Долучаються як жінки, так і чоловіки. 

Маскувальні сітки тут плетуть із 2014 року, каже заступниця директора школи з виховної роботи Оксана Гудзь. Від початку активних бойових дій передали 150 сіток. Найбільша з них розміром 10 на 12 метрів. Це спецзамовлення.

Також на базі школи плетуть химери. Це — сітка для маскування одягу військових. 

Сухі борщі та маскувальні сітки для віськових: школа на Вінниччині стала волонтерським центром Сухі борщі та маскувальні сітки для віськових: школа на Вінниччині стала волонтерським центром

Останні новини

Новини

17 Травня
16 Травня
13 Травня