, 11 Серпня
booked.net
30 Липня, 2021, 10:56

“Ситуація з наповненням обласного бюджету Вінниччини викликає серйозне занепокоєння”, – Владислав Скальський

За часи незалежності Вінницька область за показниками соціально-економічного розвитку традиційно перебувала у верхній частині списку регіонів України, часто входячи до п`ятірки лідерів. За останні роки наша область демонструвала тенденцію до зростання у рейтингу, й до рівня аутсайдерів точно не опускалася. І так було до 2021 року…

Засідання колегії Вінницької облдержадміністрації за підсумками І півріччя поточного року, яке відбулося днями, стало справжнім шоком – для тих, хто розуміється на економіці і є небайдужим до долі нашого краю.

Чиновники облдержадміністрації були змушені визнати, що дохідну частину обласного бюджету недовиконано на 4,3% – а це становить 34,9 млн грн. Пасе задніх Вінниччина і за низкою інших бюджетних показників.

Глибоке занепокоєння бюджетна катастрофа викликала і у депутата Вінницької обласної ради від “Української Стратегії Гройсмана”, голови Вінницької ОДА у 2019-2020 рр. Владислава Скальського.

–  Колегія ОДА по підсумках 1-го півріччя 2021 року. Складно. Змішані почуття. Але головне з них – занепокоєння. Темпи зростання власних надходжень загального фонду місцевих бюджетів Вінниччини, на жаль, найнижчі в країні. Важко було почути інформацію про скорочення статистичної кількості штатних працівників по області на більше ніж 10%. Це вдвічі більше,  ніж в середньому по Україні. Фінансування проектів Державного Фонду регіонального розвитку станом на зараз – 51 з 132 млн грн запланованих. Необхідно відзначити, що традиційно співфінансування з місцевих бюджетів у Вінницькій області одне з найбільших в Україні – 112% від рівня коштів Державного бюджету. Вочевидь, ситуація навряд чи буде ставати легшою. Є занепокоєння щодо того, що очікує нас восени… – не приховує емоцій Владислав Скальський.

Останні новини

Новини

10 Серпня
9 Серпня
8 Серпня