ДСНС
21 вересня частиною піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Вінницькій області знищено артилерійський снаряд калібром 105 мм та 50-міліметрову мінометну міну.
21 вересня о 16:33 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу квартири на десятому поверсі житлового будинку на вул.Пирогова в м.Вінниці. Прибувши на виклик, бійці ДСНС встановили, що загоряння виникло на балконі. Із задимленого під'їзду бійці ДСНС евакуювали 36 мешканців.
Дитячий безпековий простір відкрили 19 вересня на базі Раківської гімназії Томашпільської селищної ради.
19 вересня на території Вінниччини вирувала негода. Шквальний вітер повалив декілька дерев. Тричі бійці ДСНС виїжджали на такі випадки у Вінницькому районі та у Вінниці. Надзвичайники розкряжували стовбури дерев та прибрали гілля з проїжджих частин доріг. Загалом до проведення даних робіт від ДСНС залучалося 11 чоловік особового складу та три одиниці спецтехніки.
19 вересня частиною піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Вінницькій області знищено 76-міліметровий артилерійський снаряд та мінометну міну калібром 82 мм часів Другої світової.
8 вересня о 12:30 частиною піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Вінницькій області знищено 76-міліметровий артилерійський снаряд часів Другої світової війни. Вибухонебезпечний предмет виявлено напередодні на території приватного домогосподарства в с.Хижинці Лука-Мелешківської ТГ Вінницького району.
Минулої доби на Вінниччині рятувальники 14 разів виїжджали на ліквідації пожеж. Зокрема, дві з них сталися в господарчих спорудах Тульчинської та Агрономічної територіальних громад. Також, надзвичайники 12 разів виїздили на ліквідацію загорянь на відкритих територіях у Вінницькому, Жмеринському, Гайсинському, Могилів-Подільському та Тульчинському районах області. Необережність з вогнем невстановлених осіб стали причинами виникнення пожеж на відкритій території на площі понад 6 га. Рятувальники вкотре звертаються до жителів області дотримуватися правил пожежної безпеки та бути вкрай обережними під час використання джерел відкритого вогню.
17 вересня о 07:51 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що у місцевій водоймі с.Василівка Іллінецької ТГ втопилася людина. Прибувши на місце події, рятувальники за допомогою надувного човна провели пошукові роботи, які, на жаль, не дали результату. Додатково, на пошуки зниклої людини залучили бійців ДСНС групи водолазно-рятувальних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення. Під час обстеження дна, водолази виявили потопельника та підняли його назовні. Загиблим виявився 55-річний чоловік. Причини загибелі людини з’ясовують фахівці Нацполіції. До проведення даних робіт від ДСНС залучалося 5 чоловік особового складу.
Слідкувати за дітьми, не залишати сірників та запальничок у доступних місцях, як діяти при надзвичайних ситуаціях та пожежах, а також не чіпати небезпечні предмети - про це, говорили вінничанам учасники руху юних пожежних-рятувальників у Вінниці.
15 вересня у Вінниці пройшли урочистості з нагоди Дня рятівника. Без зайвих помпезностей, у переддень свята відзначили вінницьких надзвичайників. З хвилини мовчання та вшанування тих, хто віддав своє життя за цілісність та єдність країни розпочали захід ДСНС-ники. Цього дня відомчі відзнаки, нагороди, Почесні грамоти від керівництва області отримали понад 120 чоловік особового складу. Привітати тих, хто рятує, цього дня завітали начальник Головного управління Національної поліції області Іван Іщенко, командир 14-ї бригади оперпризначення «Червона Калина» Олександр Охріменко, командир військової частини 3008 Нацгвардії України Володимир Джула. Також, з нагоди прийдешнього Дня рятівника, спільний проєкт з рятувальниками вінницького гарнізону презентував вінницький фотохудожник Костянтин Ревуцький. Головний рятувальник області Руслан Шевчук привітав присутніх з професійним святом, подякував за мужність й відданість обраній справі та наголосив, що бійці ДСНС завжди готові до дій за призначенням і, надалі докладатимуть максимум зусиль, аби зберегти найдорожче - життя і здоров’я людей.










