історія
Цими вихідними, 16-17 вересня, у Вежі Артинова проведуть незвичний майстер-клас «Історія писемності та основи кириличного письма». І не один, а одразу шість, аби всі охочі могли попрактикуватися в давньоруській каліграфії. Подія орієнтована як на дорослих, так і на дітей віком від 7 років. Участь безкоштовна, але необхідна попередня реєстрація.
Цієї суботи, 9 вересня, вінничан та гостей міста запрошують на вуличну екскурсію – «Від замків до монастирів». Гіди повідають версії походження міста, та цікаві факти із його історії, зокрема яким було духовне та світське життя минулих поколінь. Організовують подію фахівці комунального закладу «Музей Вінниці» у партнерстві з благодійною ініціативою «Вінницькі катакомби». Початок о 14:00.
— О, дививсь, це мотор від «Шахеда»!
На учасників екскурсії очікують стровинні замки та релігійні будівлі.
Поглибити знання з історії України та провести незабутній час разом із новими друзями. Таку можливість отримають хлопчики та дівчатка віком від 10 до 15 років під час перебування у таборі «Стежками України». Його організовує ГО «Українська Сімейна Фундація» за сприяння департаменту культури міської ради. До речі, такий табір у Вінниці відчинить свої двері вперше.
Роботи проводять на території комплексу Домініканського монастиря.
У Вінниці на території комплексу Домініканського монастиря (нині Спасо-Преображенський кафедральний собор ПЦУ), який було започатковано у першій половині XVII століття, науковці обласного краєзнавчого музею проводять археологічні дослідження й вже знайшли кілька цікавих артефактів.
У Ямпільській громаді в краєзнавчому музеї відкрили експозицію «Галерея пам’яті», де представлені світлини та інформація про кожного загиблого захисника-земляка. Про це повідомляється на сайті міської ради.
До цього його засновник Олег Семенов йшов близько 5 років. Урочисте відкриття відбудеться вже сьогодні, 21 червня, о 15:30.
Нещодавно вийшла друком нова книга Вадима Вітковського та Михайла Каменюка «Розрита могила». Вона про жертв «Вінницької трагедії» 1937-1940 років. Тоді 9 тисяч невинних людей полягли від куль НКВС. Про це написав на своїй сторінці в Фейсбук та Телеграм-каналі міський голова Сергій Моргунов.










