Німеччина
Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня отримала гуманітарну допомогу від партнерів із міста Оберлау, Німеччина.
У Вінниці організували масштабну зустріч молоді з очільниками міст-побратимів — Карлсруе (Німеччина) та Нансі (Франція). Під час діалогу учасники зачепили не лише прикладні питання міського господарства чи транспорту, а й фундаментальні засади розвитку сучасного демократичного устрою.
Вінницька учнівська еліта повернулася з освітньої подорожі до міста-партнера Мюнстера, де протягом візиту ліцеїсти не лише переймали європейський досвід, а й гідно презентували свою громаду.
Вінниця продовжує зміцнювати міжнародні зв’язки через молодіжну дипломатію. Напередодні 45 кращих старшокласників із п’яти вінницьких ліцеїв вирушили до німецького міста-партнера Мюнстера. Протягом восьми днів активна молодь вивчатиме досвід німецьких колег, щоб згодом впровадити кращі практики у власних навчальних закладах та рідному місті.
Сьомого квітня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та його заступник Ігор Івасюк зустрілися з волонтером, засновником Благодійного фонду «Люнебурзький проєкт допомоги України е.в.» Ральфом Петером Ольснером. Участь у зустрічі взяли також координатор міжнародної співпраці Андрій Форманчук та начальниця управління виконавчого апарату обласної Ради Олеся Панасюк. У ході зустрічі обговорили продовження співпраці та реалізацію спільних проєктів на Вінниччині.
Лікарі Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги та Вінницької міської клінічної лікарні №1 взяли участь у проєкті міжнародного співробітництва, стажування та обміну знаннями. «Практичний воркшоп із роботи з тканинами: усунення кровотеч під час операцій» пройшов у місті Ганновер, що у Німеччині.
Мюнстер продовжує підтримувати Вінницю. З німецького міста-партнера до Вінниці надійшов черговий гуманітарний вантаж. У ньому – сучасне реабілітаційне обладнання та шкільні меблі. Їх розподілять за потребами між медичними та навчальним закладами громади.
Вінницька область та земля Рейнланд-Пфальц у Німеччині підписали Меморандум про співпрацю.
Для Вінниці з Мюнстеру передали мікроавтобус з пандусом та салоном-трансформером, що дає можливість для перевезення людей на кріслах колісних.
Під час фахового обміну у жовтні Вінниця отримала від міста-партнера Мюнстера кліматичний сенсор. Такий самий прилад використовується у міській мережі моніторингу Мюнстера. Подарунок став частиною ініціативи муніципалітету Мюнстера та продовжив практичну співпрацю між містами у сфері Smart City і роботи з міськими даними.










