, 6 Жовтня
booked.net
18 Січня, 2021, 10:48

Цьогоріч на Водохреща у Вінниці не планується масових купань

Цьогоріч у Вінниці на Водохреща не буде масових купань і освячення водойм. Корективи у 19 січня, яким завершується цикл зимових різдвяних свят, вніс коронавірус. Свяченої води можна буде набрати біля Спасо-Преображенського собору з тамтешньої криниці.  Про це розповідає телеканал ВІТА.  

 Водохреща – одне з найочікуваніших зимових свят. Зазвичай, 19 січня на Вишенському озері яблуку ніде впасти: вінничани масово пірнають в ополонку. Однак, цьогоріч свято Богоявлення не відзначатимуть. Воно стане іще одним, яке скасувала пандемія.

– Що стосується тих масових гулянь, які ми організовували кожного року – організація купання, моржування, прийняття в моржі, отримання сертифікатів, подарунків, розваги, конкурси – цього року також не буде, – говорить директор департаменту культури Максим Філанчук.

Лікар діагностичного центру Вадим Хода пояснює, що скупчення народу біля ополонки жодним разом не забезпечить необхідної дистанції між людьми.

– Зазвичай люди щільно один коло одного стоять, навіть метрової відстані не забезпечують, – каже лікар.

Такого обов’язку, як пірнати в ополонку на Водохреща немає, розповідає священик  Віталій Голоскевич.  Однак, хто має таке бажання,  може це зробити. Вважається, що в цей день вода в водоймах стає цілющою і може зберігатися десятиліттями і при цьому не псується. Але “змити” з себе гріхи в ополонці на Водохреща – не вийде.

– Потрібно  розуміти, що занурення має бути з молитвою і вірою, і  не просто як для оздоровлення. Ми просимо, щоб Господь освятив нас. Гріхи прощаються в таїнстві покаяння, коли ми сповідаємося перед священиком. Коли, каючись перед Богом, просимо, щоб Господь простив наші провини. Тож в жодному разі вони не простяться, коли ми просто пірнули в ополонку з водою, – говорить священник.

А от богослужіння в Спасо-Преображенському соборі відбудеться. Служба проходитиме з дотриманням дистанції та масочного режиму. Набрати чудодійної водички можна буде біля Спасо-Преображенського Собору з криниці.

Останні новини

Новини

5 Жовтня
4 Жовтня
3 Жовтня