, 10 Червня
booked.net

У Барській лікарні оновили медичне обладнання – до доброї справи долучилися волонтери (ФОТО)

Депутат Вінницької обласної ради, координатор Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Олександр Хом’як разом зі своїми земляками взяв участь у чудових змінах, які відбулися в Барській міській лікарні.

Почалося все з участі однієї з барських громадських організацій в конкурсі мінігрантів. Тоді ніхто не уявляв, що подана на конкурс заявка може стати поштовхом до таких перетворень у лікувальному закладі.

Лікарня в Барі – одна на 19 старостинських округів, у яких 49 населених пунктів. З початку війни на територію громади приїхало понад 6000 переселенців. З’явилося й кілька десятків поранених бійців, які потребували тривалого хірургічного лікування. Навантаження на хірургічне відділення значно зросло. Лікарі там висококваліфіковані і досвідчені, але обладнання у відділенні було застаріле. Стіл там був 1984 року випуску. Необхідна була й хірургічна лампа, але передусім – стіл.

Громадська організація “Світ інформації” (голова – Любов Кирилюк), яка діє при Барській публічній бібліотеці, влітку цього року успішно взяла участь у конкурсі мінігрантів “Надання цільової благодійної допомоги ініціативним групам спільнот” від громадської організації “Центр громадського здоров’я “Незалежність” і МБФ “Альянс громадського здоров`я”, що реалізувався за фінансової підтримки Christian Aid.

Дізнавшись про конкурс міні-грантів, ГО “Світ інформації” створила ініціативну групу, до складу якої увійшли і головлікар лікарні (хірург), і місцевий підприємець Олександр Хом’як, він вже депутат обласної ради.

І от – перемога в конкурсі! Стіл є! Але отримання коштів на хірургічний стіл стало початком ще й інших значних змін у лікарні. Після встановлення хірургічного стола ГО взяла участь у ще одному конкурсі, результатом якого стала заміна хірургічної лампи, що експулатувалася з 1964 року і теж конче потребувала заміни. Перед тим кошти на цю лампу пообіцяв виділити підприємець і депутат  Олександр Хом’як, а коли з’ясувалося, що лампу придбано завдяки перемозі в конкурсі, то заощаджені кошти він спрямував на ремонт гінекологічному відділенні, зокрема в операційній.

Успіх спільної роботи спонкав підприємців об’єднатися у вирішенні ще деяких проблеми лікарні. У складчину підприємці придбали 59 багатофункціональних ліжок для хірургічного та інших відділень медзакладу. Долучилася до цього й міська рада, незважаючи на дуже складну економічну ситуацію в місті і в усій країні.

Крім того, громадська організація переселенців з Краматорська вирішила долучитися до розвитку лікарні. Ініціативна група з’ясувала, що лікарні потрібні сучасні прилади для лабораторних досліджень, оскільки донедавна використовувалася апаратура, якій майже 60 років. Ця ГО взяла участь в іншому конкурсі грантових проєктів і завдяки перемозі в конкурсі осучаснила лабораторію в лікарні.

Група підприємців, надихнувшись значними результатами, вскладчину придбала спеціальне обладнання для магнітотерапії (використовується для реабілітації поранених і травмованих пацієнтів).

Ця історія ще раз доводить, що об’єднана громада – велика сила. Під час війни це особливо цінно.

Завдяки зусиллям волонтерів, у Барській громаді осучаснили медичне обладнання міської лікарні

Завдяки зусиллям волонтерів, у Барській громаді осучаснили медичне обладнання міської лікарні

Завдяки зусиллям волонтерів, у Барській громаді осучаснили медичне обладнання міської лікарні Завдяки зусиллям волонтерів, у Барській громаді осучаснили медичне обладнання міської лікарні Завдяки зусиллям волонтерів, у Барській громаді осучаснили медичне обладнання міської лікарні Завдяки зусиллям волонтерів, у Барській громаді осучаснили медичне обладнання міської лікарні

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня