, 21 Жовтня
booked.net

У Браїлові сапери ДСНС знешкодили артилерійський снаряд часів Другої світової війни

Прибирав пересохлий ставок, знайшов артснаряд. Як той туди потрапив – вже ніхто не дізнається. Проте, якби здетонував, радіус ураження міг би сягнути до 200 метрів. У містечку Браїлів, що у Жмеринському районі Вінниччини, вдалося уникнути трагедії.

Як розповіли очевидці, 6 жовтня місцевий житель вирішив прибрати свою приватну територію. Там колись знаходився невеличкий ставок, який давно пересох та поріс чагарниками. Відтоді ділянку ніхто не обробляв. Як тільки розпочалися роботи, власник і наштовхнувся на артснаряд. Той лежав на поверхні. Можливо, з часом вибухонебезпечний предмет виштовхнуло під тиском землі. Як довго той пролежав, тепер ніхто і не встановить. Проте, якби здетонував, радіус ураження міг сягнути до 200 метрів. Не дивлячись на те, що артснаряд доволі старий, ще з часів Другої світової війни. Уникнути цьому вдалося завдяки тому, що на місце вчасно викликали надзвичайників та правоохоронців.

«Виявлений артснаряд калібром 105 міліметрів, знищено фахівцями у штатному режимі», – розповіли  у ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

 

 

Там також зауважили, що цієї ж доби, такого самого калібру артснаряд, був виявлений за межами села Лисогірка Хмільницького району, який також знищили.

Новини

20 Жовтня
19 Жовтня