, 10 Червня
booked.net

У ДСНС нагадали вінничанам про правила безпеки під час святкування Водохреща

Цього року православне свято Водохреща вперше відзначатимуть під час воєнного стану на території всієї країни. Чи планують дотримуватися заходів посиленої безпеки в Вінниці та області?

У Києві місцева влада закликала містян утриматися від занурення у водойми. Тим більше, що  й ополонок у зв’язку з потеплінням немає та й збиратися великими масами людей в місці, обмеженому водним плесом під час можливих обстрілів ризиковано. Тож, в столиці офіційних запливів не буде. А як на Вінниччині?

Чи відзначатимуть Водохреща офіційно?

На час публікації цього матеріалу схожих заборон від місцевих органів влади в Вінниці й області не було. Тобто, напевне на Вінниччині свято Водохреща відбудеться в традиційному форматі, коли біля місцевих водойм православні батюшки святитимуть воду, а відчайдухи після цього пірнатимуть у холодну купіль.

Рятувальники все одно будуть біля води 

І як завжди, на визначених місцевими органами влади святкових локаціях обов’язково чергуватимуть рятувальники…

“Місцеві органи влади мають визначити місця, де передбачаються традиційні святкування Водохреща, – зазначає в коментарі начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи пресслужби ГУ ДСНС України у Вінницькій області Оксана Урбанська. – На цих локаціях обов’язково чергуватимуть групи рятувальників у складі 3-4 осіб, зі всіма засобами для порятунку людей на воді”.

Речниця обласного управління ДСНС розповідає: в попередні роки в день православного свята, наприклад, у Вінниці зазвичай було чотири-п’ять визначених мерією місць біля водойм, де проходили посилені чергування “надзвичайників”. Пізніше, в умовах пандемії ковіду й карантину кількість таких локацій була зменшена до двох.

“Наразі рятувальники області готові до організації посиленого чергування під час Водохреща, – констатує Оксана Урбанська. – Назагал же, ми закликаємо вінничан потурбуватися про власну безпеку, зважаючи на те, в яких реаліях ми живемо сьогодні. Тож, рекомендуємо під час свята уникати масових скупчень людей, утриматися від традиційних святкувань на воді та проігнорувати обрядове занурення в ополонку цьогоріч. Адже масові заходи під час війни – не на часі”.

Чого не варто робити на Водохрещенській воді та як діяти при переохолодженні

Якщо ж вінничани все ж таки приймуть для себе рішення зануритися в крижану воду, то для незагартованих людей є небезпека загального переохолодження організму, застерігає речниця ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

“При перших його ознаках –  зокрема, озноб, тремтіння, посиніння шкіри, оніміння пальців рук, ніг – необхідно надати людині першу допомогу, – провадить Оксана Урбанська. – При легкому ступені переохолодження передовсім потрібно достатньо тепло одягти людину, напоїти її гарячим чаєм, попросити виконати якісь інтенсивні фізичні вправи”.

Якщо ж виникає середнє чи серйозне переохолодження організму після занурення в ополонку, то за словами представниці обласного ДСНС, особі потрібно інтенсивно розтерти шкіру, зробити масаж.  В разі ж погіршення стану людини, необхідно обов’язково викликати бригаду екстреної медичної допомоги.

“Взагалі ми наполягаємо на тому, щоб люди під час святкування Водохреща не заходили в крижану воду в нетверезому стані, – акцентує Оксана Урбанська. – Не можна також залишати дітей без нагляду поблизу річки або іншої водойми”.

Також речниця ГУ ДСНС України у Вінницькій області радить не нехтувати правилами поведінки на замерзлих водоймах.

Наразі маємо плюсову температуру, стовпчик термометра підніматиметься найближчими днями вгору за прогнозами. Тож, вода здебільшого не вкрита кригою. А якщо місцями вона є, то дуже тонка. Таким чином людям потрібно бути вкрай обережними та дотримуватися основних правил безпеки”, – підбиває підсумок Оксана Урбанська.

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня