, 27 Січня
booked.net
18 Листопада, 2021, 14:30

У Крижопільській громаді капітально відремонтували дорогу

У Крижополі за співфінансування з дорожнього фонду і коштів громади відремонтували дорогу. Селищна рада подала проєкт капітального ремонту дорожнього покриття по вулиці Гаврилюка на конкурсну комісію, пройшла відбір і отримала фінансування. Ця дорога у Крижополі – одна з 34 комунальних доріг Вінниччини, які отримали на ремонт співфінансування з дорожнього фонду.

Про це повідомляють в управлінні у справах медіа та комунікацій обласної ради.

Щоб дати громадам можливість відремонтувати більше доріг, обласна Рада внесла суттєві зміни у фінансування і умови розподілу коштів. Суму коштів у бюджеті на ремонт комунальних доріг було збільшено втричі. Одночасно зменшено відсоток співфінансування з боку громад – із від обов’язкових 50% до мінімальних 10-15%.

Нині 372 метри комунальної дороги в Крижополі вже капітально відремонтовано. На облаштованих тротуарах виділили смугу і для велодоріжок.

Крижопільський селищний голова Володимир Василишен розповідає на такі масштабні ремонти без підтримки обласної влади молодій громаді знайти кошти було б важко.

– Дорога була в катастрофічному стані, були ями, вибоїни. Дорога була зроблена в 1990 році. Шар асфальту був 3 сантиметри. Тепер перший шар асфальту – 7 сантиметрів, другий – 6 сантиметрів, – зазначає Володимир Василишен. – Ця дорога – об’їзна. Вона зменшує транспортне навантаження у центрі міста. Надіюся, що служитиме довго, підрядники дали гарантію 7-9 років.

Із місцевого бюджету на ремонт дороги виділили 918,5 тис. грн. Це 21% загальної вартості робіт. Ще понад 3 млн грн – надійшло із дорожнього фонду.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий наголошує, що обласна Рада шукає і знаходить дієві механізми для підтримки громад.

– Ми змінили підходи до ремонту доріг і застосували надзвичайно зручний інструмент для допомоги громадам, оскільки мінімальна сума фінансування з боку громад тепер абсолютно підйомна, вона становить до 20%.Раніше було 50%, але такі кошти могли знайти хіба що дуже потужні громади з великими бюджетами. Але наше спільне завдання, щоб усі громади ефективно розвивалися, – каже Вячеслав Соколовий. – Маємо схвальні відгуки від громад. І є великий запит на такий проєкт. Тож будемо працювати, щоб і обласний, і місцеві бюджети наповнювалися. Усі надходження, які можна використовувати з державного бюджету для розвитку громад, теж треба застосовувати. Це кошти платників податків, які спрямовуються на розвиток територій.

Останні новини

Новини

26 Січня
25 Січня
24 Січня