, 5 Червня
booked.net

У Ладижинській громаді презентували роботу Центру безпеки Smart City

24 березня у Ладижині презентували безпековий центр громади Smart City та технології, інтегровані в систему «розумного міста». Концепція проєкту передбачає забезпечення умов комфортного та безпечного проживання для жителів громади.

Участь у заході взяли голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов,  начальник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Іван Іщенко та в.о. Ладижинського міського голови Олександр Коломієць.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий відзначив, що концепція «Безпечного міста» дозволить розв’язувати багато проблем як правоохоронцям, так міській владі.

– Безпекова складова завжди дуже важлива. А сьогодні, коли триває повномасштабна війна з росією, безпека найбільше хвилює людей, – сказав Вячеслав Соколовий. – Найважливіше, що у цієї системи дуже багато функцій, які слугуватимуть для того, щоб людям було зручно, а влада могла ухвалювати правильні рішення. Ще у 2021 році з обласного бюджету ми виділили по правоохоронній програмі кошти на придбання серверу для Національної поліції. Він здатний акумулювати інформацію, в тому числі й із Ладижина. Завдяки цьому для Ладижина цей проєкт став набагато дешевшим.

Заступник начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Ігор Волокітенко презентував технології, інтегровані в систему розумного міста та розповів про можливості її використання у сфері правоохоронної діяльності.

У центрі безпеки запроваджене поєднання цифрових та людських систем у штучному середовищі. Зокрема, встановлено додаткові камери відеоспостереження, які цілодобово фіксують події та в режимі реального часу передають дані правоохоронцям. Така система реагує на рух та скупчення людей,  виявляє нестандартну поведінку, аналізує трафік, фіксує пожежі та підозрілі предмети, розпізнає авто за маркою, державним номерним знаком та кольором, а людей – за зовнішністю, статтю, віком та одягом. Цілодобовий відеомоніторинг охоплює вулиці громади, лікарні, коледж, школи та дошкільні навчальні заклади.

Начальник Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Іван Іщенко зазначив, такі самі безпекові технології планується застосувати в усіх громадах Вінницької області. Головна мета – Вінниччина має стати найбезпечнішим регіоном в державі.

– На прикладі Ладижина хочемо показати, що таке може бути зроблено протягом року в усьому Вінницькому регіоні. Вінниччина зможе стати повністю безпечним кластером, де правопорушник буде відчувати себе некомфортно і не зможе залишитися непоміченим.  Наступним містом, де уже заявили про бажання впровадити Smart City, буде Могилів-Подільський,  далі – Хмільник.  Думаю, до кінця цього року, завдячуючи підтримці військової адміністрації, місцевого самоврядування, разом з бізнесом ми будуємо найбезпечніший регіон в нашій державі.

Як приклад успішної співпраці між поліцією, владою та бізнесом називають безпековий проєкт «Поліцейський офіцер громади». У ньому Вінниччина стала першою в Україні, де поліцейські станції почали працювати в усіх громадах області.

У Ладижині також презентували поліцейський автомобіль, оснащений дистанційною системою, призначеною для автоматичного виявлення осіб та транспортних засобів, які перебувають у розшуку чи причетні до скоєння правопорушень. На Вінниччині працюватиме 10 автомобілів з такою системою, один з них – у Ладижині.

Останні новини

Новини

4 Червня
3 Червня
2 Червня
1 Червня
31 Травня