, 27 Січня
booked.net
23 Березня, 2021, 10:21

У Могилів-Подільському районі Стратегію-2030 ухвалила громада Яришіва

19 березня на засіданні позачергової сесії Яришівської сільської ради депутати ухвалили Стратегію розвитку до 2030 року. Участь у роботі сесії взяли голова Могилів-Подільської районної ради Іван Телеватюк та начальниця відділу стратегічного планування та інвестиційної діяльності виконавчого апарату обласної Ради Марія Якименко.

На сесії розглянули проєкт рішення «Про затвердження Стратегії розвитку Яришівської сільської територіальної громади на 2021-2030 роки». Метою ухвалення Стратегії є покращення розвитку територіальної громади, благоустрою населених пунктів, успішність функціонування сфери освіти та медицини.

– Ухвалення Стратегії розвитку у Яришеві – це перший крок до перспективного залучення коштів у громаду шляхом взяття участі в конкурсах, грантах та спецпроєктах. Важливу роль у становленні та розв’язання нагальних питань, що виникають на цьому етапі формування територіальної громади, відіграє консолідована співпраця депутатського корпусу та апарату сільської ради, – зазначив голова районної ради Іван Телеватюк.

Стратегія визначає одним і з напрямів розвитку громади – туризм. На території Яришівської громади розташовані Лядівський Усікновенський скельний чоловічий монастир, в селі Бернашівка знаходиться зелена садиба «Затишок», від якої зручно їхати на екскурсії до Хотинського і Кам’янець-Подільського замків, а в селі Нагоряни щорічно проводиться авіа-фестиваль повітроплавання «Крила Дністра» та відкрито музейний комплекс «Етноісторичний флай-парк».

– Стратегія – це план розвитку, який напрацьовує громада. Кожна громада бачить свої точки зростання в процесі розвитку. Наприклад, саме Яришівська громада точкою зростання обрала розвиток туризму, туристичної інфраструктури, просування туристичних послуг. Тому громада бачить свій розвиток через туристичний, який може повпливати на всі точки зростання в умовах втілення Стратегії-2030, – зазначив заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко.

Яришів – уже п’ята громада на Вінниччині, яка ухвалила комплексний план розвитку на найближчі десять років.  Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий відзначив важливість того, що громади ухвалюють свої Стратегії розвитку.

– У центрі ухвалення Стратегій – інтереси та потреби мешканців, навколо чого уже планується і будується подальший розвиток територій. Тож такі комплексні плани спрямовані в першу чергу на покращення життя усіх мешканців громади, і це надзвичайно важливо. Обласна Рада підтримує ухвалення Стратегій громадами, а також надає інформаційну і методичну підтримку у цьому процесі. Такі дорожні карти розвитку допоможуть громадам рухатися вперед, залучати ресурси  для свого подальшого зростання. В умовах децентралізації й передання повноважень на місця це важливий крок вперед, – зазначив Вячеслав Соколовий

 

Останні новини

Новини

26 Січня
25 Січня