, 27 Листопада
booked.net
27 Квітня, 2021, 20:42

У Мурафі на Вінниччині висадили яблуневий сад на честь загиблих героїв АТО/ООС

27 квітня із робочою поїздкою голова обласної Ради Вячеслав Соколовий відвідав Мурафську територіальну громаду. Голова обласної Ради взяв участь у сесії сільської ради, на якій ухвалили Стратегію розвитку громади до 2030 року, а також відвідав багатодітні родини і вручив їм сертифікати на дитячі ліжечка.

Йосип і Людмила Кучери із Мурафи виховують дев’ятеро дітей. Найменшій доньці – 9 місяців. Старшому сину – уже 21, він працює кухарем. Сім’я Пахольчаків із села Клекотина виховує п’ятьох дітей. Двом найменшим – по п’ять місяців, старшій доньці – 13 років. Такі сім’ї потребують додаткової підтримки. Їм голова обласної Ради передав сертифікати на нові сучасні дитячі ліжка-трансформери.

Мама п’ятьох дітей Юлія Пахольчак каже, що подарунок призначається для середульшої доньки, Діанки.

– Я вже їй казала, що буде ліжко і вона задоволена. Бо дітки маленькі спали у ліжечку, а Діанка – коло мене. Тепер буде мати своє, – каже жінка.

Ліжка виготовлені українською компанією «Біджейес Компоненти Україна», яка є частиною шведської промислової групи BJS AB Group. Директор по якості підприємства Олександр Ковальчук розповідає, що їх основним замовником є відома IKEA, а продукція розповсюджується по усьому світу.

– У нас є така традиція – напередодні Великодніх свят дарувати нашу продукцію людям, які займаються вихованням дітей, в основному це багатодітні сім’ї, – розповів Олександр Ковальчук.

Також у рамках робочої поїздки Вячеславу Соколовому презентували проєкт, який від Мурафської громади подали на конкурс обласної Ради «Комфортні громади». Це багатофункціональний спортивний майданчик зі штучним покриттям. Передбачається співфінансування із бюджету громади.

– Цей проєкт передбачає заохочення усіх дітей нашої громади займатися спортом, – розповів голова Мурафської громади Олег Литвиненко. – Вибрали ділянку на межі двох сіл, Клекотина і Мурафа. Тут є близько 1500 дітей, розташований костел, школа, діти приходять сюди на різні гуртки. Тож, порадившись з людьми, ми з депутатами вирішили зробити такий майданчик. Тому і подали проєкт на конкурс «Комфортні громади».

У Мурафі цього дня висадили яблуневий сад на честь воїнів АТО/ООС, які загинули, захищаючи Україну. Станіслав Ліневський, Вячеслав Чернецький, Геннадій Хитрик. Їх імена  – на пам’ятний дошці на школі, де вчилися воїни. Біля навчального закладу і висадили молодий садок. 160 саджанців надало фермерське підприємство родини Соколових.

Голова обласної Ради сам висадив у новому садку декілька яблунь. Він каже, сорти – дуже смачні, а якщо у догляді потрібна буде допомога спеціалістів – ті приїдуть і підкажуть.

– Ідея висадки саду має за мету вшанувати памֹ’ять загиблих воїнів АТО/OOC, які народилися, жили і пішли захищати нашу країну саме із Мурафської громади. Вони тут навчалися. Хотілося, щоб на їх честь і в пам’ять про них ріс яблуневий сад. Щоб його доглядали діти, учні школи, – розповів Вячеслав Соколовий. – Із другого боку це буде  гарним виховним прикладом для інших. Зрештою, діти  зможуть восени споживати плоди своєї праці – яблука, – це буде дуже добре.

Останні новини

Новини

26 Листопада
25 Листопада
24 Листопада