, 4 Лютого
booked.net

У Немирівському професійному ліцеї, який прихистив переселенців, готуються до початку нового навчального року

8 червня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та його заступник Дмитро Чаленко відвідали державний навчальний заклад «Немирівський професійний ліцей». Він здійснює первинну професійну підготовку кваліфікованих робітників з-поміж випускників закладів загальної середньої освіти, а також загальноосвітню підготовку, професійне  (професійно-технічне) навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення.

Директор ліцею Микола Попатенко розповідає, що в закладі навчається 320 дітей. Основні професії – зварники, зварники ручного зварювання, зварники на автоматах та півавтоматах, лицювальники-плиточники, кухарі та муляри.

Сьогодні в гуртожитку закладу проживає 35 внутрішньо переміщених осіб, з яких – 12 дітей. Всього за період повномасштабної війни в навчальному закладі побувало 720 осіб.

– Щодо переселенців, то ми один одного підтримуємо. Знаємо, що в людей гірше. Деякі незручності – то дрібниці. Місця – достатньо. Як кажуть, «семеро їсть, і восьмого покормлять», – каже Микола Попатенко. – Не будуть вони заважати навчальному процесу, який розпочнеться з першого вересня, а ми – їхньому проживанню. Головна проблема для закладу – дорогі енергоносії. Жити в режимі жорсткої економії та навчати – дуже важко.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий поспілкувався з вимушеними переселенцями та поцікавився про умови проживання.

–  Зараз навчальний процес не здійснюється, але заклад дуже активно та серйозно працює над тим, щоб створити умови для проживання переселенців зі сходу та півдня нашої країни, – каже Вячеслав Соколовий. – Мав можливість поспілкуватися з людьми. І умовами, і відношенням люди задоволені. Працівники закладу забезпечують харчуванням, проявляють максимум уваги. Коли треба, допомагають порадою. Якщо треба, викликають лікаря, показують, що і де працює в місті. Люди згуртовані. Всі розуміють, що війна – для всіх, і кожен має робити все, що може.

Працівники ліцею розповіли, що з перших днів війни на ентузіазмі та власних можливостях приймали вимушених переселенців. Понад 150 людей проживало постійно.

– Продукти, речі, засоби гігієни – це все забезпечували жителі громади та, безпосередньо, ми, колектив ліцею. Зараз багато питань вже відпрацьовано, – розповідають працівники закладу. – Волонтери забезпечують харчуванням, а ми постійно працюємо, аби був належний ритм роботи закладу.

Голова обласної Ради зазначає, що дуже багато на Вінниччині людей, які приїхали з розбитих війною територій.

– Це понад 10% від населення Вінниччини. Звичайно, коли розпочнеться навчальний процес, заклади освіти мають запрацювати, і постане питання проживання ВПО. Багато громад працює над тим, щоб розселити їх у приватному секторі – у вільних житлових будинках, – коментує Вячеслав Соколовий. – Міжнародна організація з міграції працює над проєктом зі створення умов для проживання, зокрема пропонує капітальний ремонт приміщень. Державна політика теж спрямована на те, щоб створити умови для постійного проживання. Йдеться про будівництво нового житла.

Голова Ради зазначає, що органи місцевого самоврядування у нинішніх умовах роблять все від них залежне.

– Місцеві бюджети, обласний бюджет зараз мають нетипові витрати. Основне навантаження, звичайно, буде на державний бюджет. Але уряд над цим працює. Думаю, спільними зусиллями ми повинні це зробити Хоча ситуація – непроста, будемо відверті, – підсумовує Вячеслав Соколовий.

Довідково.

27 травня депутати обласної Ради на черговій сесії ухвалили рішення про прийняття державного навчального закладу «Немирівський професійний ліцей» до спільної власності сіл, селищ, міст Вінницької області.

Останні новини

Новини

3 Лютого
2 Лютого
1 Лютого