, 11 Серпня
booked.net
29 Квітня, 2021, 16:00

У питанні забезпечення питною водою обласна рада має допомогти громадам Вінниччини, – депутат облради від “Української Стратегії Гройсмана” Андрій Ковальов

Якість питної води протягом останніх років стала для Вінниччини доволі серйозною проблемою. Про перспективи реалізації програми “Питна вода” в етері радіо “Місто над Бугом” розповів депутат Вінницької обласної ради від “Української Стратегії Гройсмана”, голова постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури Андрій Ковальов.

  • Проблему якості питної води треба розділити на кілька складових, – пояснює пан Андрій. – По-перше, це рівень забрудненості джерела водопостачання – річки Південний Буг, який визначає кількість хімічних реагентів, котрі додаються при очищенні води. По-друге, це стан магістральних водогонів. І, нарешті, стан внутрішньодомових мереж.

На думку Андрія Ковальова, завдяки активним зусиллям Вінницької громади, яка вклала чимало коштів у придбання земснарядів, котрі чистять русло Південного Бугу, якість води у місці водозабору вже суттєво покращено, хоча й роботи лишається чимало.

  • Завдяки підтримці Світового Банку, котрий виділяє 191 млн грн, ми зможемо реконструювати два резервуари питної води та близько 20 км магістральних мереж, – додає представник “Української Стратегії Гройсмана”.

Актуальним лишається питання реалізації обласної програми “Питна вода”.

  • Якщо раніше в рамках цієї програми щороку виділялося громадам 4-5 млн грн, і то переважно у вигляді кредитів, то тепер обласна влада планує збільшити фінансування орієнтовно до 10 млн грн на рік, і надавати кошти на безповоротній основі, – розповідає Андрій Ковальов. – Це тим більш актуально, що проєкти громад – досить масштабні: система очищення води в Якушинецькій громаді оцінена у 1,3 млн грн, каналізаційна мережа у Стрижавській громаді – близько 27 млн грн. За таких умов, обласна рада повинна підставити плече громадам у питанні забезпечення питною водою.

Попри поширеність мережі автоматів з продажу артезіанської води, пан Андрій переконаний, що оптимальним варіантом забезпечення вінничан питною водою є централізоване водопостачання.

  • Мета нашої команди  – зробити так, щоб вінничани могли пити безпечну, чисту і смачну воду просто з крану, – підсумував Андрій Ковальов.

Останні новини

Новини

10 Серпня
9 Серпня
8 Серпня